Sprawcą kradzieży narzędzi okazał się pracownik budowy

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności (fot. Łukasz Piecyk)

Kryminalni z toruńskiego Rubinkowa zatrzymali 32-latka podejrzanego o kradzież elektronarzędzi z kontenera budowlanego.  Okazało się, że czynu dokonał pracownik budowy. Mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzuty kradzieży.

– Wczoraj około południa do dyżurnego komisariatu na toruńskim Rubinkowie zgłosił się kierownik jednej z budów przy ul. Szosa Lubicka – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski z policji w Toruniu. – Zgłaszający poinformował, że ktoś z kontenera budowlanego ukradł warte kilkaset złotych elektronarzędzia. Kryminalni od razu przystąpili do wyjaśniania tej sprawy.

Wszystkie okoliczności wskazywały na to, że nie doszło w tym przypadku do włamania, a sprawca otworzył drzwi oryginalnym kluczem. Wtedy stało się jasne, że kradzieży mógł dokonać jeden z pracowników.

– Kryminalni analizując wszystkie ślady i dowody zebrane w tej sprawie doszli do wniosku, że za zdarzeniem stoi 32-letni budowlaniec zatrudniony w tym miejscu – dodaje Chrostowski. –  Typowania kryminalnych okazały się strzałem w dziesiątkę. Zebrany materiał dowodowy potwierdził, że to właśnie ten mężczyzna dokonał kradzieży. Jeszcze dziś 32-latek usłyszy zarzuty.

Teraz  może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.