Sprawca napadu na bank przy ul. Łyskowskiego aresztowany na 3 miesiące

Fot. Łukasz Piecyk

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który podejrzany jest o dokonanie napadu na jedną z placówek bankowych w Toruniu. Mężczyzna, który napadł na bank w minioną środę, grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

W piątek 9 marca toruński sąd, na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu  36- latka podejrzanego o dokonanie rozboju na kasjerce jednego z banków przy ul. Łyskowskiego. Mężczyzna za kratkami oczekiwać będzie na dalsze ustalenia śledczych.

Przypomnijmy:

W środę 7 marca, około godziny 17.00, dyżurny policji otrzymał informację o rozboju w jednej z placówek bankowych przy ul. Łyskowskiego w Toruniu.

– Zamaskowany mężczyzna, posługując się przedmiotem przypominającym broń, zażądał od kasjerki wydania pieniędzy – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Ta, w obawie o swoje życie, oddała wszystko, co znajdowało się w kasie. Mężczyzna, po otrzymaniu pieniędzy, uciekł.

Dyżurni natychmiast podali komunikaty do wszystkich patroli w okolicy. Policjanci sprawdzali ulicę po ulicy w poszukiwaniu osoby o podanym rysopisie. Po kilkunastu minutach od zgłoszenia  funkcjonariusze z Oddziału Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji Toruń- Rubinkowo  przejeżdżający obok pobliskiego terenu leśnego  dostrzegli mężczyznę  rysopisem przypominającego sprawcę napadu. W ręku trzymał torbę.

– Na widok funkcjonariuszy wytypowana osoba zaczęła uciekać – dodaje podinsp. Dąbrowska. – Po chwili jednak mężczyzna, 36-letni mieszkaniec Kowalewa Pomorskiego, został zatrzymany. Okazało się, że w jego torbie są pieniądze w banknotach o różnych nominałach.

Teraz mężczyźnie może mu grozić do 15 lat więzienia. Sprawca napadu już wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko życiu i mieniu. Na swoim koncie ma pobicia, uszkodzenia ciała oraz kradzieże. Ostatniego czynu dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa, ale spełnił też warunki do tzw. wielokrotnej recydywy.

Policjanci zapowiadają, że sprawa może być rozwojowa.

Posted Under