Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Sprawca włamań zatrzymany. Działał w warunkach recydywy
Michał Ciechowski 16 stycznia, 2015, 12:37 Aktualności Miasto
16sty2015autom (1)
Mężczyzna może spędzić w więzieniu najbliższe 15 lat (fot. policja)

Toruńscy policjanci zatrzymali sprawcę dwóch kradzieży z włamaniami. Mężczyźnie grozić może do 15 lat pozbawienia wolności – swojego czynu dopuścił się w tzw. warunkach recydywy.

W połowie grudnia funkcjonariusze z Policji Toruń Śródmieście otrzymali zgłoszenie od właściciela salonu z grami zręcznościowymi znajdującego się  na obrzeżach  toruńskiej Starówki.

– Poszkodowany poinformował nas, że ktoś włamał się do jednego z  automatów znajdujących się w ogólno dostępnym pomieszczeniu – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Pokrzywdzony po włamaniu postanowił zabezpieczyć otwarte pomieszczenie drzwiami i kratą.

To nie powstrzymało złodzieja. Ponownie 25 grudnia funkcjonariusze zostali powiadomieni o kolejnym włamaniu do tego samego lokalu.

– Przez kilkanaście dni funkcjonariusze ze Śródmieścia gromadzili dowody i sprawdzali każdy szczegół pojawiający się w tym postępowaniu – dodaje rzeczniczka. – Jako sprawcę włamań wytypowali 31- letniego mieszkańca naszego miasta. Wczoraj śledczy udowodnili mu dwa włamania.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także