Sprawdź stan powietrza w Toruniu w aplikacji mobilnej

fot. UM Toruń

Mobilna aplikacja miejska „Toruń Porusza” wzbogaciła się o opcje monitorowania stanu powietrza. Dzięki temu korzystając ze smartfonów lub innych urządzeń przenośnych można sprawdzić, czym aktualnie oddychamy.

Stan powietrza można sprawdzić w każdej chwili wchodząc w aplikacji w zakładkę pogoda/obserwatorium.  Tam znajdują się aktualne dane dla różnych stacji pomiarowych w Toruniu.

Warto wiedzieć, że toruńska aplikacja mobilna Toruń Porusza:

  • Jestsprzężona ze stroną miejską, dzięki czemu ma stały dostęp do bazy aktualności, informacji, wydarzeń oraz komunikatów publikowanych na torun.pl. Do dyspozycji użytkowników oddanych jest 7 modułów plus panoramy 360 stopni kilkudziesięciu wybranych miejsc miasta, osobisty schowek (Mój plan) oraz prognoza pogody. Aplikacja dostępna jest w języku polskim i angielskim. Na język angielski przez tłumacza przełożone zostały wszystkie moduły poza aktualnościami i wydarzeniami (te tłumaczone są przez automatyczny system Microsoft Translator).
  • Moduł„Mój Plan” pozwala na przechowywanie wybranych informacji w prywatnym schowku. Dzięki temu można łatwo i szybko dotrzeć do tych danych, bez potrzeby ponownego ich wyszukiwania. Do Mojego Planu można przesyłać ulubione Miejsca, Wydarzenia oraz Trasy.
  • Osobny planer, dotyczący tylko komunikacji miejskiej, jest dostępny w„Rozkładach jazdy”. Wyszukiwarka połączeń umożliwia zaplanowanie podróży: sprawdzenie tras i rozkładu jazdy na wybranych przystankach i liniach, cenę biletów, a nawet ichh mobilny zakup. Przycisk „Taxi” uruchomi listę firm taksówkarskich, które można zamawiać przez telefon.
  • Do miejsc opisanych w aplikacji można dotrzeć korzystając znawigacji GPS. Wystarczy użyć przycisku „Mapa”, aby zobaczyć lokalizację miejsca na mapie i wytyczyć do niej trasę dojścia lub dojazdu, także z wykorzystaniem komunikacji miejskiej.
  • Aplikacja zawiera wieleprzydatnych informacji o Toruniu, m.in. toruńskich zabytkach, pogodzie czy trasach turystycznych, w tym także spacer wirtualny w technologii 360 stopni. Pobiera też aktualności z życia miasta oraz informacje o wydarzeniach i imprezach planowanych w Toruniu z serwisu torun.pl. Przy wybranych zabytkach można również odsłuchać krótkie informacje o obiekcie, jego historii oraz przypisanych mu legendach. Ikona „Audio” znajduje się na końcu strony danego miejsca.
  • Przycisk „AR”,dostępny w zakładkach miejsca, uruchamia aparat fotograficzny w telefonie i wyświetla miejsca na ekranie. Należy ustawić telefon tak, jakbyśmy chcieli zrobić zdjęcie okolicy – telefon wyświetli na ekranie lokalizację miejsc z wybranej kategorii, znajdujących się w polu widzenia aparatu.
  • Przy każdym uruchomieniu aplikacja proponujebezpłatne pobranie aktualizacji wybranych elementów.

Aplikację Torunia przygotowała firma Amistad sp. z o.o., która jest autorem aplikacji m.in. dla Wrocławia, Gdyni, Częstochowy, Tychów i Przemyśla.