Sprawdza kradzieży samochodów zatrzymany

Fot. Łukasz Piecyk

Do ośmiu lat więzienia grozi mężczyźnie, który od połowy sierpnia dokonał czterech kradzieży samochodów. Jego łupem padł volkswagen golf, mazda i dwa volkswageny T4. Pojazdy użytkował, a po czasie porzucał.

Do zatrzymania 20-letniego mieszkańca miasta doszło w sobotę 11 listopada. Zebrane w sprawie dowody pozwoliły postawić mu zarzuty.

– Mężczyzna w połowie sierpnia sforsował zabezpieczenia volkswagena T4 zaparkowanego przy ul. Szczanieckiego – relacjonuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Uruchomił auto i przejechał nim kilka kilometrów. Potem pojazd porzucił. Kolejne auto, tej samej marki, padło jego łupem w połowie września. Samochód był zaparkowany na ul. Wojska Polskiego. Po pokonaniu fabrycznych zabezpieczeń 20-latek odjechał nim z parkingu, lecz po pokonaniu kilkuset metrów zakopał się na jednej z gruntownych ulic osiedla Mokre Przedmieście. Tam też mężczyzna go pozostawił.

Kolejne kradzieże miały miejsce w połowie października. Podobny los spotkał volkswagena golfa z ulicy Kościuszki i mazda z ulicy Świętopełka.

– Schemat jego działania był podobny – dodaje funkcjonariusz. – Wczoraj mężczyzna usłyszał w sumie cztery zarzuty za krótkotrwałe użycia pojazdów. Prosto z policyjnej celi trafił do zakładu penitencjarnego, gdyż ciążą na nim wyroki za wcześniejsze kradzieże i włamania. Spędzi tam najbliższe kilkanaście miesięcy.

Teraz 20-latkowi może grozić dodatkowo do 8 lat więzienia.

Posted Under