Sprzedawał substancje psychotropowe nieletnim

Nastolatek został aresztowany na 3 miesiące (fot. Łukasz Piecyk)

Substancje psychotropowe w postaci amfetaminy sprzedawał nieletnim 19-letni mężczyzna zatrzymany przez lubickich policjantów. Nastolatek najbliższe lata może spędzić w więzieniu.

– Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Lubiczu doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód 19- latka, któremu udowodnili łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji.

Do jego zatrzymania doszło w miniony poniedziałek, 8 września 2014r. Kryminalni z Lubicza zatrzymali mieszkańca gminy. W jego mieszkaniu znaleźli około trzech gramów zielonego suszu. Przeprowadzone na tej substancji testy wykazały obecność marihuany.

– Przeprowadzone przez policjantów Czynności wykonane przez policjantów dowiodły, że 19- latek sprzedawał lub udzielał substancji psychotropowych w postaci amfetaminy przynajmniej pięciu osobom, wśród których było troje małoletnich dzieci – dodaje rzeczniczka. – Śledczy udowodnili mężczyźnie dokonanie łącznie 8 czynów m.in. udzielania substancji psychotropowych osobom małoletnim w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Prokurator zdecydował wystąpić do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd Rejonowy w Toruniu po zapoznaniu się z materiałami zgromadzonymi przez śledczych zgodził się z wnioskiem oskarżyciela i aresztował nastolatka na najbliższe trzy miesiące.