Sprzedawała podrobione produkty. Zatrzymali ją policjanci

Fot. KMP Toruń

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi kobiecie, która wystawiając na targowisku towar z podrobionymi znakami towarowymi naruszyła przepisy Prawa Własności Przemysłowej. Z ust śledczych usłyszała zarzut. 

Śledczy z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście ogłosili zarzut 55 – letniej kobiecie, która naruszyła przepisy ustawy Prawa Własności Przemysłowej. W dniu 4 grudnia 2016 roku na targowisku miejskim przy Szosie  Chełmińskiej  funkcjonariusz Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy ujawnili na jednym ze stoisk towar, który wzbudził ich uzasadnione obawy co do autentyczności. Kobieta wystawiła go do sprzedaży, lecz zamierzonego celu nie osiągnęła z uwagi na zatrzymanie tych rzeczy przez funkcjonariuszy policji.

-Funkcjonariusze skonfiskowali różnego rodzaju odzież oraz produkty drogeryjne w tym perfumy – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik KMP Toruń. – Przedstawiciele licznych firm, których znaki towarowe zostały wykorzystane na ubraniach potwierdzili, iż nie jest to produkt autentyczny oraz złożyli wnioski o ściganie. Kobiecie może  grozić teraz przepadek tego mienia, ale również do 2 lat więzienia.

Posted Under