Srebrny medal mistrzostw Polski dla Migasa

Fot. nadesłane

Zanim do walki o mistrzowskie medale przystąpiły najstarsze kategorie, w Krokowej swoje 5 minut mieli juniorzy i juniorki. Po ponad 140 kilometrach i dniu spędzonym w ucieczce Dawid Migas wywalczył na finiszu srebrny medal. W najlepszej 10 znalazła się także Karolina Kumięga, która zajęła 9. pozycję.

Juniorzy ścigali się na sporym dystansie, z jakim w tym roku jeszcze się nie spotkali. Młodzi zawodnicy rywalizowali na rundach, które łącznie dały 143 kilometrów. Co okrążenie musieli zmierzyć się z podjazdem pod Sobieńczyce oraz wietrznymi odcinkami. Na starcie pojawiła się liczna grupa aż 125 kolarzy, którym zależało na zdobyciu koszulki. Pośród nich znalazł się Dawid Migas, Piotr Klimkowski oraz Dawid Wojtowicz.

Od samego początku sytuacja dynamicznie się zmieniała, pojawiało się wiele ataków, aż w końcu zawiązała się 6- osobowa akcja. W ucieczce znaleźli się Mateusz Kuczma (KTK Kalisz), Aleksander Nikiel (Copernicus Toruń), Mateusz Nieboras (JBG 2), Mateusza Pomaski (GKK Opty-Mazowsze), Cezary Bzdak (MLKS Wieluń) oraz reprezentant Pacificu Toruń, Dawid Migas. Harcownicy większość dystansu utrzymywali się przed peletonem, zyskując przewagę do 3 minut. Grupa znajdująca się za plecami ucieczki nie dopuszczała jednak takiego scenariusza i po licznych kontratakach zdołali doścignąć bojową szóstkę.