Stanisław Soyka z zespołem zagra w Hotelu Copernicus

W dorobku Stanisława Soyki znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady (fot. materiały organizatora)

Stanisław Soyka pojawi się w Toruniu. Tym razem z zespołem Soyka Trio. Towarzyszyć mu będą syn Kuba na perkusji oraz Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej. Trio stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej.

Warto wybrać się na koncert Soyki, bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Przyjdzie a przekonacie się o tym osobiście.

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.

Wypracował swój własny język muzyczny, przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków, a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i …nie tylko.

Podczas koncertów więc można usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać…Osiecka znana i nieznana”, utwory z albumu „Stanisław Soyka śpiewa 9 wierszy Czesława Miłosza”, klasyki Czesława Niemena z właśnie wydanej monografii „Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi”, garść sonetów Shakespeare w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.

SOYKA TRIO 31.01.2014, otwarcie: 18:00 | start: 19:00
COPERNICUS TORUŃ HOTEL, UL. BULWAR FILADELFIJSKI 11
www.copernicustorun.com | www.powsinoga.com/regulamin

> cena: 50 zł [do 30.01] / 60 zł [w dniu koncertu]
> miejsca: siedzące – numerowane [liczba ograniczona]
> punkty: recepcja hotelu, sklep „Pamiątki” przy Flisaku, sieć salonów Empik i Media Markt w całym kraju, ticketpro.pl
> tel.: 797 010 166 | e-mail: info@copernicustorun.com