Stanisława Celińska wystąpi w Toruniu

Koncert zorganizowany przez Teatr Muzyczny w Toruniu odbędzie się w Sali Koncertowej CKK Jordanki (fot. Piotr Grzybowski / nadesłane)

Stanisława Celińska – znana polska aktorka – już 2 maja wystąpi na deskach Centrum Kulturalno-Kongresowego na toruńskich Jordankach. Artystce, która promuje swoją najnowszą płytę „Atramentowa”, w naszym mieście towarzyszyć będzie zespół pod kierownictwem Macieja Muraszko. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00.

– Koncert zorganizowany przez Teatr Muzyczny w Toruniu odbędzie się w Sali Koncertowej CKK Jordanki – zapowiada Anna Jasińska z Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego. – Usłyszymy utwory przygotowane specjalnie dla artystki przez uznanych autorów. Teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz, Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Muraszko, na nowo zaaranżował kilka ulubionych utworów Celińskiej.

Śpiewająca aktorka na scenie muzycznej zaistniała już w 1969 r. na festiwalu w KFPP w Opolu z piosenką „Ptakom podobni” w aranżacji Włodzimierza Nahornego. Do Opola Celińska powróciła po 40 latach z „Atramentową Rumbą”, którą napisali dla niej Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski. Występ ten sprawił, że aktorka została okrzyknięta polską Cesarią Evorą.

Bilety na wydarzenie dostępne są w siedzibie Teatru Muzycznego w Toruniu przy ul. Żeglarskiej 8 (512-982-813), w kasie CKK Jordanki oraz przez Internet – muzycznybilety.pl, ebilet.pl.