Startuje Camerimage 2015!

Siedem dni, to także setki filmów i dokumentów oraz spotkania z ich twórcami (fot. Camerimage 2014)

Czerwony dywan już czeka na pierwszych gości, którzy przed godziną 17.00 pojawią się w Operze Nova w Bydgoszczy. Właśnie wtedy odbędzie się uroczysta Gala Otwarcia 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage.

Podczas inauguracji wydarzenia, pierwszych dwoje uhonorowanych gości odbierze nagrody – będzie to Marcel Łoziński oraz Eve Stewart – scenografka filmów „Nędznicy” i „Jak zostać królem”. Zgromadzeni w bydgoskiej operze obejrzą także pierwszy film otwarcia – kręcony m.in. we Wrocławiu „Most szpiegów” z Tomem Hanksem w roli głównej.

Festiwal będzie trwał przez cały tydzień. W ciągu tych dni widzowie spotkać się będą mogli z najwybitniejszymi twórcami kina z całego świata.

Podczas Camerimage 2015 otwarte zostaną dwie wystawy fotograficzne. W poniedziałek zrobi to sam Bryan Adams, pokazując w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” zdjęcia swojego autorstwa. Kilka dni później, w Galerii Tumult odsłoni swoje prace Sandro Miller.

Siedem dni, to także setki filmów i dokumentów oraz spotkania z ich twórcami. W poniedziałek, po projekcji dokumentu Ewy Ewart, spotkać się będzie można z samą autorką. Kolejne pokazy również obfitować będą w wiele ciekawych rozmów i komentarzy po zakończonych seansach.

Pełen program Camerimage 2015 znajdziecie na naszych stronach w zakładce poświęconej Festiwalowi.