Startuje liga. Elana rusza w bój!

Czy nadchodzące rozgrywki będą równie udane dla piłkarzy Elany tak jak poprzedni sezon? (fot. Adam Zakrzewski)

Okres przygotowawczy Elany Toruń dobiega końca. Już jutro, 8 sierpnia, o godzinie 16 zespół rozpocznie rozgrywki inaugurującym spotkaniem na swoim boisku z Wartą Poznań. Czy przebudowaną drużynę stać na zwycięstwo z faworyzowanym przeciwnikiem?

Warta w zeszłym sezonie okazała się najlepszą drużyną III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Mimo tego, poznański zespół nie awansował na kolejny szczebel rozgrywkowy, gdyż przegrał baraże o awans z Polonią Bytom.

– Zdajemy sobie sprawę z jak silnym rywalem zmierzymy się na początku – mówi trener Elany Toruń, Krzysztof Jabłoński. – Warta jest głównym kandydatem do zwycięstwa w naszych rozgrywkach. Trzon poznańskiej drużyny pozostał, a dodatkowo wzmocnili się kilkoma świetnymi zawodnikami, takimi jak Marcin Kikut, który ma za sobą ekstraklasowe występy.

W czym takim razie szkoleniowiec upatruje szansę na dobre rozpoczęcie sezonu?

– Przede wszystkim posiadamy atut własnego boiska – odpowiada Jabłoński. – Kolejnym aspektem, który może okazać się ważny jest fakt bycia beniaminkiem. IV liga nie jest tak bardzo obserwowana, a dodatkowo przeszliśmy rewolucję kadrową więc sztab szkoleniowy Warty może mieć ciężki orzech do zgryzienia co do naszej gry.

Szatnia torunian została wzmocniona przez graczy, którzy mają już za sobą doświadczenie na trzecioligowym poziomie rozgrywek. Oprócz tego, w Elanie zobaczymy w tym sezonie rodowitego torunianina – Adriana Wróblewskiego. Czy takie wzmocnienia pozwolą drużynie na równorzędną walkę ze wszystkimi przeciwnikami ligowymi?

– Jestem zadowolony z mojej kadry – twierdzi Krzysztof Jabłoński. – Transfery, jakich dokonaliśmy, są adekwatne do naszych możliwości – zarówno sportowych, jak i finansowych. Cieszę się przede wszystkim z wzmocnień na pozycji napastnika. W rundzie wiosennej rozgrywek IV-ligowych brakowało nam typowej ”9”. Teraz mamy takich trzech graczy, więc sytuacja wygląda dobrze. Mam nadzieję, że nasi snajperzy będą się dobrze prezentować w nadchodzących rozgrywkach.

Elana rozegrała sześć sparingów w okresie przedsezonowym. W ostatnim z nich zremisowała z Finishparkiet Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 1:1. Jedenastka, która rozpoczęła spotkanie wydawała się bardzo silna i być może takim właśnie ustawieniem Elana przystąpi do meczu z Wartą.

– Nie wykluczam takiej możliwości – tajemniczo odpowiada trener Jabłoński. – Może się jednak okazać, że ktoś doznał kontuzji lub jest w słabszej dyspozycji. Wtedy zdecydujemy się na roszadę i nie sądzę, aby miało to duży wpływ na naszą grę, ponieważ posiadamy silną i wyrównaną kadrę. Wierzę, że przełoży się to na wyniki.