Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Stary-nowy trener Energi
Karol Żebrowski 28 listopada, 2015, 18:44 Sport i rekreacja
sport_energa_adam
Trener Omanić w zeszłych latach notował z Energą bardzo dobre wyniki. Jak będzie teraz? (fot. Adam Zakrzewski)

Zaledwie kilka miesięcy trwała rozłąka Energi Toruń z Elmedinem Omaniciem. Bośniacki szkoleniowiec ponownie zasiądzie na ławce popularnych Katarzynek.

Po zakończeniu ubiegłego sezonu działacze klubu z Torunia postanowili dokonać roszady na stanowisku trenera i pożegnali się z Omaniciem, który współpracował z Energą od sezonu 2008/2009. Włodarze, szukając jego następcy, rozważali wiele opcji, ale ostatecznie zdecydowali się postawić na Anatolija Bujalskiego – aktualnego szkoleniowca reprezentacji Białorusi.

Przed rozpoczęciem nowych rozgrywek ściągnięto do zespołu kilka nowych zawodniczek, które miały pomóc w walce o najwyższe cele brązowym medalistkom z zeszłego sezonu. Niestety, zadanie postawione przed zmodyfikowaną kadrą i nowym trenerem okazało się zbyt trudne. Początek sezonu był w wykonaniu Katarzynek tragiczny.

Po siedmiu spotkaniach zespół miał na swoim koncie tylko dwa zwycięstwa. Przed derbowym meczem z Artego Bydgoszcz cierpliwość toruńskich włodarzy była na wyczerpaniu, o czym świadczy fakt, iż bez zbędnego żalu pożegnano się przed tym spotkaniem z Kristiną Alikiną – rosyjską silną skrzydłową, sprowadzoną do klubu przed obecnymi rozgrywkami. Niestety, ten ruch nie zadziałał motywująco na zawodniczki. Derbowy mecz to demolka zespołu z Torunia, który przegrał w Bydgoszczy w stosunku aż 84:49. To przelało czarę goryczy – z pozycją pierwszego szkoleniowca pożegnał się Bujalski. Włodarze zdecydowali się podążyć za głosem kibiców Energi, którzy już od pewnego czasu domagali się powrotu na stanowisko trenera Omanicia i ponownie zaproponowali mu współpracę.

– Przyjąłem propozycję, ponieważ czuję się z tym miastem bardzo mocno związany – powiedział Elmedin Omanić na specjalnej konferencji, zwołanej po ogłoszeniu decyzji.

Bośniacki trener jest już po „debiucie”. Niestety, drużyna Energi miała najtrudniejsze zadanie z możliwych, gdyż podejmowała aktualne mistrzynie kraju – Wisłę Can-Pack Kraków. Katarzynki nie sprostały zadaniu i przegrały mecz 64:87. Kolejne ligowe spotkanie odbędzie się w już jutro, 29 listopada. Energa Toruń uda się do Poznania, gdzie podejmie tamtejszy MUKS.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także