Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Status quo utrzymany. Zadecyduje mecz w Toruniu!
Karol Żebrowski 21 kwietnia, 2015, 13:11 Sport i rekreacja
zdjęcia-Budowlani-Toruń-Ekstrim-Gorlice-1-13-1024x693-e1428782999423
Czy w środowy wieczór Budowlane będą mogły cieszyć się z awansu do finału? (fot. Adam Zakrzewski)

W weekend, 18-19 kwietnia,  siatkarki Budowlanych Volley Toruń, wybrały się do Łodzi na rewanżowe spotkania z miejscowym ŁKSem o finał play-off I ligi. Sobota należała do naszych zawodniczek, które wygrały 3:1. Następnego dnia poniosły jednak porażkę. Mecz, decydujący o awansie jednej ze wspomnianych drużyn, odbędzie się już jutro.

W pierwszych dwóch półfinałowych zmaganiach siatkarki również podzieliły się zwycięstwami. Torunianki jechały do Łodzi pod przymusem wygrania choćby jednego spotkania, aby przedłużyć swoje nadzieję na awans do finału. Sobotni mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla zawodniczek z grodu Kopernika, które wygrały pierwszą partię 25:19. W drugiej kontrole jednak przejął ŁKS, który wygrał ten set do 20, wyrównując stan spotkania.

Poszczególne partie nie były zaciętymi bojami. Siatkarki danej drużyny wypracowywały sobie przewagę na początku seta, której nie oddawały do jego końca. Na szczęście, w trzeciej i czwartej partii to torunianki były zespołem wiodącym. Ostatecznie wygrały 3:1 i mogły z optymizmem patrzeć na kolejny mecz.

Niedzielne spotkanie było zupełnym przeciwieństwem sobotniego. Obie drużyny grały punkt za punkt. Dwa pierwsze sety zakończyły się grą na przewagi, niestety w każdym z nich górą był ŁKS. Trzeci set to nieznaczna przewaga Budowlanych, które wygrały 25:21. Niestety, na początku czwartego seta zawodniczki ŁKSu grały bardzo dobrą siatkówkę i odskoczyły rywalkom na kilka punktów, co pozwoliło pewnie przypieczętować zwycięstwo 3:1.

Wynik 2:2 w rywalizacji play-off sprawił ponowny powrót do hali przy ulicy Bema, gdzie ostatecznie rozstrzygną się losy awansu do finału. Początek meczu w środę 22 kwietnia o godzinie 18:00.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także