„Straszny Młyn” w Halloween

Młyn Wiedzy postraszy w Halloween (fot. archiwum)

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z okazji Halloween, przygotowało wydarzenie pod groźnie brzmiącym tytułem — „Straszny Młyn”. 31 października wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych, lub sporządzaniu portretu przestępcy.

Atrakcje zaczynają się od godziny 17, kiedy to rozpocznie się specjalne halloweenowe spotkanie naukowe. Pracownicy Centrum Nowoczesności, wspólnie z naukowcami z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, przygotowali specyficzne wykłady, na których będzie można zobaczyć m.in. jak na podstawie samych zdjęć, stworzyć profil przestępcy.

Naukowe ciekawostki w klimacie Halloween, zainteresują zarówno dorosłych, jak i dzieci. W przestrzeni Centrum, będą czekały stanowiska z różnorodnymi atrakcjami. Pojawią się błędne ognie, niewidzialna ręka pisząca list, czy miejsce fikcyjnej zbrodni. Z tym ostatnim wiąże się możliwość przeprowadzenia śledztwa — chętni będą mogli zebrać ślady, dokonać analiz i dowiedzieć się, kto jest przestępcą.

Pracownicy Instytutu Socjologii UMK, poinstruują, jakie cechy posiada dewiant i jak rozpoznać, że ktoś może mieć skłonności do działań agresywnych. Gra „Profilowanie przestępcy” pokaże, jakie skróty myślowe wykorzystuje nasz mózg, i jak często się wtedy myli.

Podczas wydarzenia zostanie także rozstrzygnięty konkurs na najlepsze halloweenowe przebranie.