Straż Miejska pomaga bezdomnym

Straż Miejska w okresie zimy pomaga bezdomnym, którzy zamieszkują m.in. pustostany i ogródki działkowe (fot. Straż Miejska)

Z uwagi na niskie temperatury powietrza toruńscy strażnicy miejscy nasilili kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Na terenie Torunia jest 14 lokalizacji, w których okresowo przebywa około 20 osób bezdomnych.

Część z pustostanów wyposażona jest w prowizoryczne źródła ciepła. Są jednak miejsca, gdzie osoby bezdomne nie mają możliwości ogrzania się. Podlegają one częstszym kontrolom. Dzięki nim udało się prawdopodobnie w dniu 3 stycznia 2016 roku uniknąć zamarznięcia dwóch osób.

– Pierwsza z osób bezdomnych przebywała w pustostanie przy ulicy Nad Zatoką – czytamy w komunikacie Straży Miejskiej. – Kobieta została przewieziona do Toruńskiego Caritasu. Druga z osób znajdowała się w pustostanie przy ulicy Sportowej. Mężczyzna z oznakami wychłodzenia organizmu, po udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej przez strażników – ratowników, został zabrany przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala.