Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Straż Miejska pomaga bezdomnym
Tylko Toruń 5 stycznia, 2016, 14:03 997 Aktualności
Straż
Straż Miejska w okresie zimy pomaga bezdomnym, którzy zamieszkują m.in. pustostany i ogródki działkowe (fot. Straż Miejska)

Z uwagi na niskie temperatury powietrza toruńscy strażnicy miejscy nasilili kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Na terenie Torunia jest 14 lokalizacji, w których okresowo przebywa około 20 osób bezdomnych.

Część z pustostanów wyposażona jest w prowizoryczne źródła ciepła. Są jednak miejsca, gdzie osoby bezdomne nie mają możliwości ogrzania się. Podlegają one częstszym kontrolom. Dzięki nim udało się prawdopodobnie w dniu 3 stycznia 2016 roku uniknąć zamarznięcia dwóch osób.

– Pierwsza z osób bezdomnych przebywała w pustostanie przy ulicy Nad Zatoką – czytamy w komunikacie Straży Miejskiej. – Kobieta została przewieziona do Toruńskiego Caritasu. Druga z osób znajdowała się w pustostanie przy ulicy Sportowej. Mężczyzna z oznakami wychłodzenia organizmu, po udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej przez strażników – ratowników, został zabrany przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także