Strażnicy miejscy pomogli zdezorientowanej staruszce

Fot. Adam Zakrzewski

Toruńscy strażnicy miejscy pomogli schorowanej 69-latce wrócić bezpiecznie do domu. Starsza kobieta, idąca ulicą Wały Gen. Sikorskiego, swoim zachowaniem zwróciła uwagę patrolujących okolicę funkcjonariuszy.

Krótko po północy, 7 lutego, patrol straży miejskiej w Toruniu zaniepokoił widok zdezorientowanej starszej kobiety, która szła ulicą w centrum miasta.

– Na pytania strażników dotyczących swoich danych osobowych potrafiła powiedzieć tylko swoje imię i nazwisko – informuje Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy SM w Toruniu. – Nie wiedziała gdzie się znajduje. Wezwani ratownicy medyczni pogotowia ratunkowego stwierdzili, że stan zdrowia kobiety jest dobry. W torebce mieszkanki miasta znajdował się dowód osobisty wraz z numerem kontaktowym do jej córki. Niestety córka znajdowała się na południu Polski i nie było możliwości bezpośredniej pomocy z jej strony. Podała jednak adres zamieszkania swojej teściowej, która mogła zaopiekować jej matką.

Funkcjonariusze przewieźli zagubioną kobietę pod wskazany adres, a później, wraz z opiekunką, do miejsca zamieszkania 69-latki. Na miejscu strażnicy sprawdzili, czy są pozabezpieczane wszystkie media w mieszkaniu i pozostawili kobietę pod opieką rodziny.