Stwórz swój biznes w 54 godziny. To możliwe w Smart Space

Startup Weekend organizowany jest po to, aby połączyć siły grafików, programistów czy specjalistów od PR-u (fot. Łukasz Piecyk/archiwum)

Inkubator nowych technologii Smart Space 7 listopada startuje z nową imprezą. Wtedy bowiem zacznie się Startup Weekend, czyli 3-dniowe (piątek-niedziela), globalne wydarzenie wspierane przez Google, podczas którego programiści, graficy, marketerzy oraz ludzie z pomysłami na podbój Internetu wymieniają się ideami, budują zespoły i tworzą własne startupy!

Podczas Startup Weekendów uczestnicy przekonują się, czy ich pomysł na biznes się sprawdzi.

– Zwykle połowa uczestników to graficy i programiści, a druga połowa to osoby nietechniczne, które dzielą się swoimi pomysłami – wyjaśnia Łukasz Ozimek, współorganizator wydarzenia. – Razem tworzą mieszankę wybuchową, która zmienia świat i wprowadza nowe pomysły biznesowe!

Startup Weekend Toruń odbędzie się 7-9 listopada 2014 w Toruńskim Parku Technologicznym. Partnerem globalnym wydarzenia jest Google.

Dzień 1.
Zaczynamy 7 listopada w piątkowe popołudnie. Każdy może zaprezentować swój pomysł na startup (lub kilka) i zachęcić innych do wspólnej pracy przez następne dni.

Ci, którzy nie chcą tego robić, dołączają po prostu do zespołu, który szuka osoby o ich kompetencjach. Na prezentacje pomysłu masz równo 60 sekund.

Dzień 2.
W sobotę i niedzielę 8 i 9 listopada niedzielę zespoły pracują nad swoimi startupami: od modelu biznesowego po pierwszą działającą wersję produktu lub usługi dostępną online.

Cały czas pomagają im w tym liczni mentorzy z Polski i zagranicy – doświadczeni w internetowym biznesie eksperci. Służą radą oraz pomagają pokonać problemy i wątpliwości.

Dzień 3.
Na zakończenie, w niedzielę 9 listopada zespoły prezentują swoje dokonania przed jury, które wyłania najciekawsze projekty i przyznaje nagrody. Nikt nie przegrywa – każdy wychodzi z bezcennym doświadczeniem oraz konkretnymi radami i pomysłami, jak dalej rozwinąć swój startup.

Startup Weekend to wydarzenie stworzone dla młodych i przedsiębiorczych osób, które pragną przetestować swój pomysł na biznes, szukają ludzi, z którymi mogą go zrealizować i chcą w szybkim tempie zdobyć nowe umiejętności.

Udział w wydarzeniu jest płatny. W ramach opłaty organizator zapewnia miejsce do pracy, opiekę mentorów, posiłki i napoje oraz upominki od partnerów i sponsorów. Najlepsze zespoły zdobędą nagrody!

Szczegóły: http://www.up.co/communities/poland/torun/startup-weekend/4336
Bilety: http://www.eventbrite.com/e/startup-weekend-torun-07-09112014-tickets-12650356557?aff=UP+Community+Sites