Stypendia sportowe rozdane [Zdjęcia]

Stypendia wręczał Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski (fot. Adam Zakrzewski)

Uroczyste wręczenie stypendiów sportowych 169 zawodnikom osiągającym wysokie rezultaty w zawodach krajowych i międzynarodowych odbyło się wczoraj w hali sportowo-widowiskowej w Toruniu.

Uroczystość uświetnili swoimi pokazami zawodnicy Toruńskiego Klubu Karate Tradycyjnego KUMADE i Tanecznego Klubu Sportowego DANCE & DANCE.

– Gratuluję zawodnikom osiągnięcia rezultatów uprawniających do  otrzymania wsparcia finansowego miasta i życzę, byście Państwo zawsze – zarówno w swoich codziennych, pełnych wysiłku treningach, jak i podczas emocjonujących zmagań na zawodach w Polsce i za granicą – odczuwali także nasze wsparcie duchowe, ściskane za Was kciuki całego sportowego Torunia! – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. – Mam nadzieję, że finansowa pomoc gminy pozwoli Państwu spokojniej trenować i realizować sportowe cele wyznaczone na 2015 rok.

Wsparcie gminy, w tym roku aż 3,5 mln zł, czyli o 365 tys. zł więcej niż w ub. roku, trafi do sportowców osiągających wysokie wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym oraz do zespołów ligowych prowadzących rozgrywki na najwyższym poziomie w sportach zespołowych. Akty przyznania stypendiów wręczyli zawodnikom i trenerom prezydent Torunia Michał Zaleski i jego zastępca Zbigniew Fiderewicz oraz przewodniczący rady miasta Marcin Czyżniewski.

Fot. Adam Zakrzewski