Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Sukces młodego rajdowca z Torunia
MC 12 lutego, 2014, 16:33 Męska końcówka Sport i rekreacja
351303_6096
Toruński kierowca po raz kolejny odniósł sukces (fot. sxc.hu)

Hubert Ptaszek zaliczył kolejny znakomity występ w rajdowych mistrzostwach świata! Rajdowiec zdobył pierwsze miejsce w klasie RC4, drugie w grupie aut z napędem na jedną oś, 23. w klasyfikacji generalnej.

Dwudziestolatek z Torunia w tym roku prawdopodobnie wystąpi w aż dziewięciu z trzynastu rund światowego czempionatu. Pierwszą z nich był rozgrywany w arcytrudnych zimowych warunkach Rajd Szwecji. Torunianin jechał do Skandynawii głównie z zamiarem dotarcia do mety, jednak na zaśnieżonych odcinkach zaprezentował naprawdę dobre tempo. Zwyciężył w klasie RC4 i zajął drugie miejsce w grupie zawodników startujących samochodami z napędem na jedną oś. W klasyfikacji generalnej wywalczył 23 miejsce. Dla porównania – Robert Kubica klasyfikuje się na 24. miejscu.

Wyjeżdżamy ze Szwecji bardzo zadowoleni – dodaje Hubert Ptaszek, który razem z Kamilem Kozdroniem startowali w wyścigu . – Wyniki cieszą, ale jeszcze bardziej cieszy zdobyte w tym miejscu doświadczenie. Dla nas jest ono doprawdy bezcenne. Jak się uczyć to od najlepszych. Stąd pomysł na starty w mistrzostwach świata. W tym momencie stawiamy na rozwój, co w przyszłości z pewnością powinno zaprocentować.

Dla załogi Ptaszek-Kozdroń to już kolejny sukces w rajdowych mistrzostwach świata. Młodzi rajdowcy w cyklu WRC zadebiutowali w listopadzie ubiegłego roku. W Rajdzie Wielkiej Brytanii zajęli wówczas trzecie miejsce w swojej klasie.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także