Sukces torunianina podczas XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Szymon po swoim dobrym występie na Mistrzostwach Europy w Gdyni, gdzie zajął dobre 24 miejsce będąc najlepszym z Polaków, do krajowych mistrzostw przystępował w roli jednego z faworytów (fot. nadesłane)

Szymon Kowalski stanął na podium XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Siedemnastolatek reprezentujący Toruński Klub Żeglarski w klasie Laser 4.7 zdobył srebrny medal uzyskując tytuł Wicemistrza Polski Juniorów Młodszych. Klasa Laser 4.7 jest bezpośrednią klasą przygotowawczą do olimpijskiej klasy Laser Stardard dla mężczyzn i Laser Radial dla kobiet.

Szymon, po zajęciu dobrego, 24. miejsca na Mistrzostwach Europy w Gdyni, był faworytem olimpiady ogólnopolskiej. Przewidywania okazały się trafne i na wodach Zatoki Puckiej zdobył drugie miejsce.

Mimo dość słabego wiatru przez cztery dni regat udało się rozegrać wszystkie z zaplanowanych 11 wyścigów.  Zawodnik TKŻ Toruń od początku zawodów żeglował bardzo dobrze. Po pierwszym, najbardziej wietrznym dniu był liderem zawodów. Walka o medale toczyła się do ostatniego wyścigu. Ostatecznie toruński zawodnik zakończył regaty na drugim miejscu.

W finale Olimpiady Młodzieży Toruński Klub Żeglarski reprezentowało siedmiu zawodników. Poza Szymonem Kowalski bardzo dobre punktowane miejsca uzyskała Małgorzata Weber (10 miejsce) i Jakub Stremlau (13 miejsce).