Sukces torunianina w finale I Olimpiady Wiedzy o Turystyce

Etap centralny oraz finał Olimpiady odbył się 10 i 11 kwietnia 2014 r. w Spale k. Łodzi

Indeks na jeden z wybranych kierunków studiów geograficznych m.in. na Uniwersytecie Łódzkim otrzymał Bartłomiej Esche, finalista I Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Zwycięzca jest uczniem Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu.

Bartek, po pokonaniu ponad 2 tysięcy uczniów, którzy zgłosili się do szkolnego etapu olimpiady, w ogólnopolskim konkursie zajął 4 miejsce. Myślą przewodnią tegorocznej olimpiady był temat „Produkt turystyczny – przepis na sukces”.

Pierwszego dnia do rywalizacji podeszło aż 32 uczestników ze szkół technicznych o profilach turystycznych i hotelarskich. Mieli oni za zadanie rozwiązać test oraz przedstawić prezentację o wybranym lokalnym lub regionalnym produkcie turystycznym.

Jak przyznaje Bartek to właśnie prezentacja była najtrudniejszym i najważniejszym elementem eliminacji centralnych. Torunianin przedstawił prezentację pt. „Sukces Torunia przez pryzmat światła – Bella Skyway Festival”.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się 15 osób. Zwycięskim dla Bartka zadaniem było ułożenie i zaprezentowanie programu wycieczki po Berlinie w roli pilota wycieczek. Ten element sprawdzał umiejętności praktyczne z zakresu obsługi ruchu turystycznego, a także kompetencje z zakresu kontaktu z klientem.