Sukces toruńskich policjantów. Narkotykowy biznes rozbity

Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności (fot. policja)

Kryminalni z Rubinkowa zatrzymali mężczyznę który miał przy sobie blisko 8 gram marihuany. W jego mieszkaniu funkcjonariusze odnaleźli kolejne 335 gramów marihuany i blisko 100 gramów amfetaminy. Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia.

– We wtorek kryminalni z komisariatu na toruńskim Rubinkowie podczas legitymowania 30-latka na ul. Winnej znaleźli przy nim 8 woreczków z zielonym suszem – informuje st. sierż. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wstępne policyjne testy potwierdziły, że w woreczkach, które mężczyzna miał przy sobie było blisko 8 gramów marihuany. Kryminalni podejrzewali, że mężczyzna może posiadać większe ilości narkotyków i handlować nimi.

Podczas przeszukania jednego z mieszkań, do którego 30-latek miał dostęp policjanci odnaleźli ponad 335 gramów marihuany i blisko 100 gramów amfetaminy. Z ustaleń śledztwa wynika, że 30-latek nie tylko posiadał narkotyki, ale także sprowadzał je z zagranicy i handlował nimi. Mężczyzna usłyszał w sumie osiem zarzutów dotyczących posiadania narkotyków, nabycia z jednego z państw Unii Europejskiej półtora kilograma marihuany i 100 gramów amfetaminy oraz sprzedaży znacznych ilości narkotyków innym osobom.