Sukces zawodników Toruńskiego Klubu Karate Tradycyjnego KUMADE

Medaliści dumne prezentowali się na podium (fot. nadesłane)

W ubiegły weekend w Sopocie odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym. Kolejny bardzo dobry występ zanotowali toruńscy zawodnicy. W konkurencjach Ko-go Kumite i Kumite Indywidualne Kobiet bezkonkurencyjna okazała się Roksana Sadowska, która w pięknym stylu zdeklasowała swoje przeciwniczki.

W pierwszej konkurencji obroniła mistrzowski tytuł, natomiast w Kumite Indywidualnym poprawiła o jedną pozycję ubiegłoroczny wynik. Do dwóch złotych medali indywidualnie dołożyła srebrny medal w Kata Drużynowym Kobiet wspólnie z Joanną Miszkurką i Martą Cieplińską.

– Dziewczyny już trzeci rok z rzędu zdobyły wicemistrzowski tytuł, jednak z roku na rok są coraz bliżej uzyskania wymarzonego Mistrzostwa – relacjonuje Dariusz Łenski z Toruńskiego Klubu Karate Tradycyjnego
KUMADE. – Kolejnym zawodnikiem, który zdobył tytuł Mistrza Polski jest Jakub Obiala, który zwyciężył w konkurencji Kata Indywidualne Chłopców w kategorii Junior Młodszy. Na uwagę zasługuje fakt, że pomimo młodego wieku Jakub wykazał się poważnym podejściem do postawionych przednim zadań i z wielką rozwagą i determinacją pokonywał kolejnych rywali. To wszystko przełożyło się na uzyskany wynik.Do złotego medalu w Kata Indywidualnym dołożył siódme (punktowane) miejsce w Kumite Indywidualnym.

Do kolekcji zdobytych przez klub medali dołożyła się również Julia Szelangiewicz, która wystartowała pierwszy raz w wyższej kategorii wiekowej. W konkurencji Kata Indywidualne Kobiet w kategorii Młodzieżowiec zdobyła brązowy medal. Należy nadmienić, że Julia zdobywała dotychczas medale Mistrzostw Polski, ale w konkurencjach drużynowych, natomiast w Sopocie zdobyła swój pierwszy medal indywidualnie. Do ogólnej punktacji w klasyfikacji klubowej należy doliczyć szóste miejsce Izabeli Włudarczyk, Weroniki Wrotek i Zuzanny Zalewskiej w Kata Drużynowym Dziewcząt w kategorii Junior/Junior Młodszy.

Z kolejnych Mistrzostw Polski podopieczni Sensei Anny Kulczyńskiej wrócili z medalami, co świadczy o tym, ze całoroczna praca, poświęcenie i zaangażowanie wszystkich w treningi jednak się opłaciło. Czekamy więc na kolejne tytuły.

Wyniki:
I miejsce – Ko-go Kumite Kobiet (Młodzieżowiec) – Roksana Sadowska – Mistrz Polski
I miejsce – Kumite Indywidualne Kobiet (Młodzieżowiec) – Roksana Sadowska – Mistrz Polski
I miejsce – Kata Indywidualne Chłopców (Junior Młodszy) – Jakub Obiala – Mistrz Polski
II miejsce – Kata Drużynowe Kobiet (Senior/Młodzieżowiec) – Marta Cieplińska, Joanna Miszkurka, Roksana Sadowska – Wicemistrzynie Polski
III miejsce – Kata Indywidualne Kobiet (Młodzieżowiec) – Julia Szelangiewicz
VI miejsce – Kata Drużynowe Dziewcząt (Junior/Junior Młodszy) – Izabela Włudarczyk, Weronika Wrotek, Zuzanna Zalewska
VII miejsce – Kumite Indywidualne Chłopców (Junior Młodszy) – Jakub Obiala