Świąteczny kiermasz w Muzeum Etnograficznym

Kiermasz rozpocznie się o godzinie 10.00 (fot. nadesłane)

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 7 grudnia (niedziela). Podczas wydarzenia zaprezentuje się ponad stu twórców z całej Polski.

– Na stoiskach zobaczyć będzie można słomiane i wiórowe ozdoby choinkowe, ręcznie malowane szklane i ceramiczne bombki, woskowe świece i stroiki świąteczne, haftowane bieżniki i serwetki, rzeźbione anioły, szopki oraz postacie świętych – wylicza Joanna Sójka-Tomczyk z Muzeum Etnograficznego w Toruniu. – Garncarze zaprezentują całą gamę wyrobów ceramicznych, od tradycyjnych glinianych a także kamionkowych garów, po bogato szkliwione, fantazyjne cacka.

Podziwiać będzie można również  wyroby z wikliny, kolorowe łowickie wycinanki, drewniane i szmaciane zabawki oraz oryginalną biżuterię.

Znajdzie się także coś dla miłośników tradycyjnych smaków. Podczas jarmarku będzie można zakupić wędliny, miody, chleb na zakwasie, sękacze, pierniki, domowe wypieki i przetwory.

Kiermasz może stać się świetną okazją do zakupu świątecznych podarków lub elementów, które staną się niebanalną ozdobą domu.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia nowej wystawy czasowej „Mecenas i artyści. Kolekcja sztuki ludowej i nieprofesjonalnej Bolesława i Liny Nawrockich” w wyjątkowej cenie 2 zł.

7 grudnia (niedziela), godz. 10.00-15.00
Bilety: 4 zł – norm., 2 zł – ulg., 10 zł –  rodzinny (2+2)

ulotka kiermasz bn 2014