Światowe Dni Młodzieży: województwo szykuje się na wielkie święto pielgrzymów [FILM

W województwie kujawsko-pomorskim przebywa ponad 3 tysiące pielgrzymów (fot. materiały prasowe)

W Kujawsko-Pomorskiem goszczą uczestnicy rozpoczynających się w przyszłym tygodniu w Krakowie Światowych Dni Młodzieży. Samorząd województwa podejmuje grupy z Ziemi Świętej, Ameryki Łacińskiej i Zambii, wspiera Dni w Diecezjach (20-25 lipca), pomaga też w organizacji przejazdów pielgrzymów na terenie kraju.W województwie kujawsko-pomorskim przebywa ponad 3 tysiące pielgrzymów – m. in. z Francji, Zambii, Kamerunu, Australii, Chile, Argentyny, Kanady i Gabonu oraz krajów Bliskiego Wschodu.

– Są w tym gronie także przedstawiciele chrześcijańskiej wspólnoty z Zachodniego Brzegu Jordanu, którzy w Światowych Dniach Młodzieży uczestniczą po raz pierwszy w historii. O ich udział w tym wielkim spotkaniu młodych wielokrotnie zabiegał papież Jan Paweł II. Cieszymy się, że możemy ich gościć na Kujawach i Pomorzu – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Samorząd województwa finansuje przejazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa (pociągami i autobusami) ponad 2 tysięcy pielgrzymów, z regionu i zagranicy. Wszelkich informacji na ten temat udzielają diecezjalni koordynatorzy ŚDM.