Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Święconka w Kasku 2016 – zobaczcie zdjęcia
Joanna Koszczka 31 marca, 2016, 0:01 Aktualności Fotogalerie
Sauron Team_0000106
Organizatorem wydarzenia był Robert Sauron Majewski (fot. Sauron Team)

W Przysieku nietypowo spędzili przedświąteczny czas. Zamiast w tradycyjnych wiklinowych koszyczkach święconki przynieśli w kasku. W wyjątkowym błogosławieństwie wzięli udział ludzie połączeni ciekawymi pasjami, motocykliści, strażacy, służby mundurowe, hokeiści, ludzie sportu, rowerzyści oraz całe rodziny.

– Pomysłem na organizację tego typu wydarzenia dawno temu zaraził mnie ksiądz Janusz, który prowadził takie spotkania w Fordonie – mówi Robert Sauron Majewski, organizator Święconki w Kasku. – Po tym, gdy wyjechał na inną placówkę, postanowiłem to kontynuować w nowej formie w Przysieku. Wszystko to przy ogromnej współpracy księży z Caritasu oraz wsparcia ze strony księdza prałata Daniela Adamowicza.

Wydarzenie połączyło wszystkich, którzy chcieli w ten wyjątkowy sposób spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół. Była to również dobra okazja do złożenia życzeń na nadchodzące święta. W zeszłorocznej edycji tego niezwykłego, przepełnionego rodzinną atmosferą, spotkania brało udział około tysiąca osób. Inicjatorem wydarzenia był Robert Sauron Majewski.

Tekst: Joanna Koszczka/ Fot. Sauron Team

Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także