Świetna jazda torunian w „Jaskółczym Gnieździe”, trzy punkty dla Get Well!

fot. Łukasz Piecyk

Get Well Toruń pokonał na wyjeździe Unię Tarnów 31:58. Świetną jazdę zaprezentował były zawodnik tarnowian Martin Vaculik, który zdobył 14 punktów.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wynikiem 48:42 dla drużyny z grodu Kopernika. Aby do Torunia trafił chociaż jeden punkt, zawodnicy Get Well musieli zapisać na swoim koncie przynajmniej 43 oczka. Początek meczu pokazał jednak, że podopieczni Roberta Kościechy i Jacka Gajewskiego pojechali do małopolski po pełną pulę.

W inauguracyjnym biegu nie dość, że torunianie zwyciężyli podwójne, to jeszcze żaden z żużlowców gospodarzy nie dotarł do mety – Piotr Świderski miał defekt motocykla, zaś Leon Madsen przy próbie wyprzedzenia Kacpra Gomólskiego, na ostatnim łuku, zanotował upadek. Wynik 5:0 utrzymywał się bardzo długo, gdyż aż… przez blisko dwie godziny! Wszystko z powodu opadów deszczu które przez dwadzieścia minut utrzymywały się nad tarnowskim torem. Widmo odwołania zawodów były bardzo bliskie, ale słowa uznania należą się dla toromistrzów którzy doprowadzili nawierzchnię do niemalże idealnego stanu. Drugi bieg meczu, który rozpoczął się o 17:00, wystartował po godzinie 19.

Starcie juniorów okazało się zwycięskie 2:4 dla torunian i przewaga wynosiła już siedem punktów. Drużyna Get Well prezentowała bardzo szybką i wyrównaną jazdę. Tor okazał się dominantem gości. Zespół z Torunia utrzymywał lub powiększał przewagę. W ósmej gonitwie, po starcie, na prowadzeniu był najlepszy zawodnik tarnowian w tym sezonie Janusz Kołodziej, ale fantastycznym manewrem popisał się Martin Vaculik, który wyprzedził lidera unitów. Na trzecim miejscu zameldował się Kacper Gomólski i Get Well prowadziło już 17:30.

Goście swoje pierwszego biegowe zwycięstwo zanotowali dopiero w dziesiątej gonitwie. Losy punktu bonusowego były już wtedy rozstrzygnięte, zaś po chwili poznaliśmy także zwycięzce spotkania. Torunianie zwyciężyli 11 i 12 bieg, co na trzy starcia przed końcem zapewniło drużynie z grodu Kopernika trzy punkty. Ostatecznie Get Well Toruń pokonał Unię Tarnów 31:58.