Świetne występy Karola Czyszka z FC Toruń w barwach narodowych

Karol Czyszek (z prawej) i Krystian Belzyt z FC Toruń podczas turnieju w Ostrawie. (fot. fanpage FC Toruń)

Młody zawodnik FC Toruń Karol Czyszek ma za sobą udany weekend. Gracz reprezentował kadrę Polski do lat 19 na Turnieju Państw Wyszehradzkich. Co więcej, Karol był kapitanem tego zespołu i zaprezentował się w Czechach z bardzo dobrej strony.

Impreza odbywała się w Ostrawie. Oprócz reprezentacji Polski, na turnieju występowała kadra gospodarzy, Węgrzy a także Słowacy.

Po sobotnim losowaniu drużyny przystąpiły do meczów półfinałowych. Biało-czerwoni trafili na gospodarzy. Atut własnej hali tym razem nie pomógł, a nasza reprezentacja rozprawiła się z rywalami aż 5:0. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Karol Czyszek!

Mecz finałowy był rozgrywany w niedzielę. O trofeum walczyły reprezentacje Polski i Słowacji. Niestety, nasi zawodnicy nie sprostali przeciwnikom i przegrali 2:4.

– W tym spotkaniu dwa razy pokonałem golkipera przeciwników – mówi Karol Czyszek, cytowany przez oficjalną stronę FC Toruń. – Dwukrotnie wyprowadzałem nas na prowadzenie, ale nie udało się go utrzymać.

Karol może wrócić jednak do Polski z uśmiechem na ustach. Pięć trafień zapewniło mu indywidualną nagrodę, a dokładniej tytuł najlepszego strzelca turnieju.

Oprócz Czyszka, nasz kraj reprezentował także inny zawodnik FC Toruń – Krystian Belzyt.