Święto Piernika wraca do Torunia!

Święto Piernika wraca do Torunia po kilkuletniej przerwie (fot. UM Toruń)

Warsztaty, koncerty, jarmark i parada – to wszystko odbędzie się na Święcie Piernika, które rozpocznie się 6 września 2014 r. w Toruniu. Impreza, współorganizowana przez miasto i producenta toruńskiego przysmaku oraz Muzeum Okręgowe, Muzeum Etnograficzne i Teatr Baj Pomorski, będzie trwała dwa dni.

Święto Piernika wraca do Torunia po kilkuletniej przerwie i uczci przypadające w tym roku 250-lecie Fabryki Cukierniczej „Kopernik”.

Po raz pierwszy Święto Piernika będzie imprezą dwudniową, z powtarzającymi się punktami programu. Zabawa rozpoczynać się będzie każdego dnia o godz. 11.00 i trwać aż do późnego wieczora. Głównymi miejscami wydarzeń będą Rynek Staromiejski i Muzeum Etnograficzne.

Pierniki zaczęto wypiekać w Toruniu już w średniowieczu. Nasze miasto nie było jedynym ośrodkiem, w którym znano korzenne ciasto, ale są liczne dowody, że właśnie to przygotowywane przez tutejszych rzemieślników było szczególnie smaczne, a jego sława wykraczała poza granice Polski. Doceniali je królowie, w liście do przyjaciela wychwalał je Fryderyk Chopin, toruński przysmak uwielbiał też Jan Paweł II.

Pobierz program Święta Piernika!

ulotka_a5_srodek