Święto Tańca: III edycja imprezy odbędzie się już 26 kwietnia

Organizatorami 3. edycji Święta Tańca są Toruńska Agenda Kulturalna i Urząd Miasta Torunia (fot. Adam Zakrzewski)

Święto Tańca, trzecia edycja plenerowej, toruńskiej imprezy, odbędzie się już 26 kwietnia na Rynku Staromiejskim. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „At Home in Europe” finansowanego z programu Unii Europejskiej „Młodzież w działaniu”.

Hip-hop, taniec współczesny, widowiskowy taniec irlandzki a nawet taniec brzucha – to wszystko będzie można zobaczyć już w przyszły weekend. Artystyczne przedsięwzięcie nawiązuje do Międzynarodowego Dnia Tańca, ustanowionego w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego działającego pod auspicjami UNESCO. W ubiegłym roku toruńską Starówkę zdominowały energetyczne pokazy tańca hip-hop i modern, taniec irlandzki i żywiołowe warsztaty tańca rodem z Bollywood.

W ramach wydarzenia taniec nowoczesny zaprezentuje Studio Tańca Fan, Grupa FIX ze Studia Tańca Born2Dance przygotuje dynamiczny pokaz tańca hip-hop, nie zabraknie widowiskowego tańca irlandzkiego, który zobaczymy w wykonaniu Stowarzyszenia Kultury Celtyckiej „Celtycki Gotyk” i Zespołu Tańca Irlandzkiego INIS. Bardzo ciekawie zapowiada się pokaz tańca współczesnego Sylwii Bloch, którego choreografia jest oparta na elementach różnych stylów tanecznych.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00 pokazem tradycyjnych tańców w wykonaniu grupy „n Obrotów”, a zakończy o godzinie 19.00 dynamicznymi rytmami hip-hopu Studia Tańca Best Crew. Przed toruńską publicznością wystąpią: Grupa Corta Jacka z MDK, Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy”, Studio Tańca Fan, Zespół „Mix”.