Świętuj Dzień Dziecka w Teatrze Baj Pomorski

Wydarzenie rozpocznie się w ogrodzie teatralnym, na małej scenie o godzinie 14.00 (fot. materiały prasowe)

Piknik warsztatowy w magicznym ogrodzie toruńskiej szafy – tak zapowiada się Dzień Dziecka organizowany przez Teatr Baj Pomorski w poniedziałek, 1 czerwca. Wstęp dla wszystkich dzieci jest wolny.

– Dzień Dziecka w teatrze będzie dniem pełnym atrakcji i niezapomnianych przeżyć – mówi Małgorzata Strzyżewska, sekretarz literacki Teatru Baj Pomorski. – A że podobno w każdym z nas drzemie jakieś dziecko, postaraliśmy się o to, aby i te nieco starsze dzieci, i te bardzo dorosłe znalazły w Baju coś dla siebie.

W magicznym ogrodzie naszej szafy o godzinie 14:00 rozpocznie się piknik warsztatowy, w trakcie którego będzie można m.in.:  

  • wziąć udział w komiksowych zajęciach pod czujnym okiem jednych z najlepszych rysowników i karykaturzystów w Polsce (w ramach Festiwalu Komiksu i Kultury Popularnej „DwuTakt”), * namalować dźwięki (nie możliwe? A jednak!) czyli muzycznie poeksperymentować,
  • pomalować twarze
  •  wspólnie z całą rodziną grillować na świeżym powietrzu.

– Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie przygotowali jeszcze kilku niespodzianek – dodaje Małgorzata Strzyżewska. – Ale to niech pozostanie tajemnicą bajkowej szafy, którą zdradzimy dopiero 31 maja!

Wydarzenie rozpocznie się w ogrodzie teatralnym, na małej scenie o godzinie 14.00. Warsztaty poprowadzą: Jarosław Wojtasiński (karykaturzysta), Piotr Wojciechowski (rysownik), Magdalena Cysewska (muzyk), Ewa Świokła (plastyk)   Organizator: Teatr Baj Pomorski

Współorganizatorzy:  Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych tARTak Restauracja Ponte