Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
,,Świętymi bądźcie” czyli XIV Dzień Papieski
Inga Kaźmierczak 8 października, 2014, 15:20 Aktualności Miasto
dzien-papieski-2014-fundacja-dzielo-nowego-tysiaclecia-organizuje-zbiorke-p_256579
To już 14. edycja Dnia Papieskiego. Święto poprzedzą różne uroczystości, które rozpoczną się już w sobotę, 4 października (fot. nadesłane)

To już czternasta edycja Dnia Papieskiego. W tym roku 12 października wierni będą obchodzić ten dzień pod hasłem ,,Świętymi bądźcie”. Sprawdźcie co przygotowali organizatorzy.

Tegoroczne uroczystości rozpoczną się wyjątkowym wydarzeniem pod hasłem ,,Świętość jest EKO” już w sobotę, 4 października. W dniu świętego Franciszka, patrona ekologów, mieszkańcy będą mieli okazję ukształtować postawę proekologiczną. Odbędzie się zbiórka odpadów: elektrośmieci, makulatury, plastiku, metalu oraz baterii. Wydarzenie odbędzie się na Placu św. Katarzyny 9 (na boisku Zespołu Szkół nr 10) w godzinach 10.00 – 13.00. Organizatorzy przygotowali konkursy, quiz wiedzy ekologicznej oraz występy artystyczne.

O godzinie 11.00 Ojcowie Franciszkanie poświęcą zwierzęta, natomiast godzinę później odbędzie się koncert Tomasza Kamińskiego.

W czwartek, 9 października będzie miał miejsce happening. O godzinie 13.00 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, uczniowie Gimnazjum nr 3 zaprezentują pantomimę ,,Świętymi bądźcie”.

Jak co roku, podczas obchodów Dnia Papieskiego, w dniach 10-12 października odbędzie się zbiórka na stypendia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona w kościele akademickim pw. Św. Ducha w niedzielę, 12 października o godzinie 12.00.

Patronat nad obchodami Dnia Papieskiego objęli: Radio Zet Gold oraz Telewizja Toruń.

PLAKAT ŚWIĘTOŚĆ JEST EKO


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także