Sylwester miejski z Robertem Leszczyńskim

Sylwestrowa zabawa odbędzie się na Rynku Staromiejskim (fot. tak.torun.pl)

W tym roku to Robert Leszczyński, popularny dziennikarz muzyczny, wprowadzi Torunian w nowy, 2014 rok. Na Rynku Staromiejskim 31 grudnia pojawi się efektowny boombox, z którego w muzyczny klimat wprowadzi nas sylwestrowy gość.

Toruńska zabawa rozpocznie się o godzinie 22.00 na Rynku Staromiejskim, zapowiada się awangardowo! Sceną, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie dziesięciometrowa, pionowa ściana, na której będą wyświetlane ogromne wizualizacje. Boombox, który stanie na Rynku Staromiejskim, wykorzystywany jest podczas największych plenerowych wydarzeń muzycznych.

Robert Leszczyński jest stałym współpracownikiem ogólnopolskich stacji telewizyjnych, takich jak TVN24 czy Polsat News. Od trzydziestu lat uczestnik koncertów rockowych, festiwali oraz imprez masowych, w roli dyrektora, rzecznika prasowego, korespondenta i prowadzącego. Był szefem działu kultury tygodnika „Wprost”, redaktorem naczelnym miesięcznika „Laif”. Jest pomysłodawcą, dyrektorem i prowadzącym Festiwal Letnich Przyjemności, podczas którego w Złotych Tarasach w Warszawie zostało zaprezentowanych ponad 150 etiud studenckich, dokumentów i animacji. Tradycyjnie pożegnanie starego i powitanie nowego roku uświetni efektowny pokaz fajerwerków.

Sylwester w Toruniu rozpocznie się o godzinie 22.00 i potrwa do 2.00 w nocy. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna.

Sylwester miejski organizowany jest w trybie imprezy masowej. Obowiązywać będzie zakaz wnoszenia na teren wydarzenia fajerwerków i napojów alkoholowych.