Szkolenie wolontariuszy WOŚP

Szkolenie odbyło się w Dworze Artusa (fot. nadesłane)

W toruńskim Dworze Artura odbyło się pierwsze szkolenie wolontariuszy, którzy w niedzielę, 10 stycznia, będą kwestować podczas XXIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W spotkaniu oprócz organizatorów oraz przedstawicieli Straży Miejskiej nie zabrakło przedstawiciela Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Dla wolontariuszy najważniejszym tego dnia będzie wypełnienie skarbonek jak największą kwotą pieniędzy przeznaczoną na ratowanie życia dzieci i godną opiekę medyczną seniorów. Priorytetem policji będzie zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim kwestującym na ulicach Torunia. Dzisiaj o godzinie 12:00 w Dworze Artusa odbyło się już pierwsze takie spotkanie o charakterze informacyjno-instruktażowym, skupiające tych, którzy w niedzielę będą pracować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jutro na ulicach Torunia będzie można spotkać ponad sześciuset trzydziestu wolontariuszy.

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu asp. Robert Chlebowski, wspólnie z organizatorami przeprowadził szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas zbiórki, jak i bezpieczeństwa osobistego podczas finału. Zalecają unikania miejsc słabo oświetlonych, bram, zakamarków i wchodzenia do bloków lub kamienic. Podpowiadają, aby zabrać ze sobą telefon z dobrze naładowaną baterią, ale także ładowarkę, która może się przydać w sytuacji zwiększonej liczby rozmów tego dnia. Przypominają, że osoby do 16. roku życia kwestują pod opieką osób dorosłych i, żeby pod żadnym pozorem nie chwalić się kwotą zebraną do puszki. W przypadku zaobserwowania kogoś podejrzanego lub osoby z fałszywym identyfikatorem lub puszką należy jak najszybciej poinformować funkcjonariuszy pilnujących porządku. Policjanci czekają na sygnał pod numerami 997 i 112.

Tego dnia setki funkcjonariuszy garnizonu toruńskiego w tym służb prewencji, ruchu drogowego oraz służb kryminalnych (po cywilnemu) będą strzec bezpieczeństwa osób, które chcą pomóc. Patrole będą zarówno w mieście, jak i na terenie całego powiatu toruńskiego.