Szpital na Bielanach czeka modernizacja za 500 mln zł

W nowym gmachu pojawi się szpitalny oddział ratunkowy (fot. Adam Zakrzewski)
To już pewne – szpital na Bielanach czeka wiele zmian. Obiekt ma być rozbudowany i zmodernizowany. Prace potrwają kilka lat i będą kosztować ok. 500 mln zł. Wczoraj prezydent Torunia wraz z marszałkiem województwa podpisali umowę zatwierdzającą całą transakcję.
Jeszcze w tym roku zacznie się modernizacja i rozbudowa szpitala na Bielanach. Prace będą trwały kilka lat. Całkowity koszt to ok. 500 mln zł. Powstaną nowe budynki, a część istniejących zostanie wyburzona. Wczoraj umowę w tej kwestii podpisali prezydent Torunia i marszałek województwa.

W nowym gmachu powstaną m. in. blok operacyjny z 10 nowocześnie wyposażonymi salami, szpitalny oddział ratunkowy (SOR), lądowisko dla helikopterów na dachu oraz oddział intensywnej opieki medycznej (OIOM). W obiekcie pojawią się nowe windy. Wybudowany zostanie także wielopoziomowy parking, chodniki i drogi dojazdowe. Budynki będą w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Już w połowie czerwca marszałek ma ogłosić przetarg na wykonawcę tego projektu. Po rozbudowie powierzchnia szpitala zwiększy się do 40 tys. m. kw. Poza modernizacją i rozbudową władze planują zainwestować również w nowy sprzęt medyczny.

Na realizację projektu miasto chce zdobyć fundusze unijne w nowej perspektywie na lata 2014-2020.