Szymon Hołownia opowie o swojej nowej książce w Dworze Artusa

Szymon Hołownia w książce "Hollyfood" pokazuje religię od... kuchni (fot. materiały prasowe)

Szymon Hołownia to bez wątpienia jeden z najciekawszych dziennikarzy, specjalistów od kościoła katolickiego. W przystępny, niejednokrotnie nowatorski sposób potrafi tłumaczyć meandry chrześcijaństwa, nigdy nie zapominając przy tym o czytelniku, widzu czy słuchaczu.

Hołownia studiował psychologię w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów. Pracował też jako ratownik medyczny. Był redaktorem działu kultury Gazety Wyborczej, felietonistą i redaktorem działu społecznego Newsweek Polska, pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego Ozonu. Publikowałteż w Rzeczpospolitej, Machinie, Przewodniku Katolickim, Tygodniku Powszechnym, Więzi.

Współpracował z radiem Białystok i VOX Fm. Widzowie małego ekranu kojarzą go jako dyrektora programowego stacji Religia TV, w której prowadził m.in. etyczny talk-show Między sklepami nadawany z centrum handlowego Złote Tarasy w Warszawie. Od 2008 roku współprowadzi wraz z Marcinem Prokopem w telewizji TVN program Mam talent!

W Toruniu podczas Forte Artus Festivalu publicysta promować będzie swoją nową książkę zatytułowaną Hollyfood. Autor zaskakuje w niej po raz kolejny. Wprowadza nas w tajniki duchowego życia przez… kuchnię. Korzystając z własnego doświadczenia Hołownia zdradza nam, jak możemy wysmażyć cuda i nakarmić wygłodniałą duszę. Wszystkie potrzebne do tego składniki mamy pod ręką. Wystarczy po nie sięgnąć i… połączyć w zupełnie nowy sposób! Spotkanie z Szymonem Hołownią chociaż skupi się na książce, z pewnością będzie też okazją do porozmawiania o dwóch założonych przez publicystę fundacjach wspierających potrzebujących w Afryce. Nie zabraknie również relacji z podróży i refleksji na temat współczesnego Kościoła. Wieczór poprowadzi dziennikarz – Tomasz Pasiut.