Tancerze z całej Polski przyjadą do Turzna

Poprzednia edycja wydarzenia odbyła się w 2013 roku (fot. Tytus Szabelski)

Setki tancerzy ponownie staną na parkiecie, by zaprezentować swoje umiejętności podczas II edycji Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Łysomice. Galę finałową wydarzenia, podobnie jak przed czterema latami, poprowadzi gość specjalny – jurorka programu „Taniec z Gwiazdami” Iwona Pavlović. 

Turniej odbędzie się 17 grudnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Turznie. Na parkiecie pojawi się około czterystu tancerzy z całej Polski.  

– Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Łysomice odbyła się w 2013 r. – przypomina Katarzyna Kęder, organizatorka wydarzenia. – Pozytywny odzew zmobilizował mnie do stworzenia w naszym regionie kolejnej jego odsłony. Taniec jest moją pasją, którą od najmłodszych lat zaraziła się moja córka. To właśnie z nią jeżdżę po całej Polsce, by brać udział w turniejach. Pomyślałam: dlaczego więc nie zorganizować takiego wydarzenia tu, pod Toruniem?  

I tak oto przed nami magiczna rywalizacja najlepszych zawodników z całego kraju. Wystartują oni w kilku kategoriach, włącznie z najwyższą klasy S.  

– Zawody trwać będą od rana – dodaje Katarzyna Kęder. – Zakończą się zaś prezentacją najstarszych uczestników turnieju. Zwieńczeniem wydarzenia będzie uroczysta gala, którą poprowadzi znana tancerka Iwona Pavlović. Z pewnością warto będzie tego dnia zajrzeć do Turzna. 

Organizatorami wydarzenia są Taneczny Klub Sportowy Dance&Dance z Torunia oraz gmina Łysomice.