Podarujmy Iskrę Nadziei 3: taniec, śpiew i kabaret w toruńskim teatrze

Wydarzenie miało miejsce w Teatrze "Baj Pomorski" w Toruniu (fot. nadesłane)

Ta dawka humoru, którą zaproponowali przekroczyła wszelkie mierniki! W Toruniu, 2 kwietnia w teatrze „Baj Pomorski”, z wielką fetą odbyła się kolejna wielkanocna akcja „Podarujmy iskrę nadziei”. Koncert wpisał się już w stałą tradycję wydarzeń kulturalnych w mieście.

Na scenie można było podziwiać tańce, śpiew i pokazy kabaretowe. Na deskach teatru odbyła się również premiera najnowszego teledysku autorstwa znanego toruńskiego reżysera Marcina Gładycha, do nowej piosenki zespołu Hulajdusza. Autorką tekstu i muzyki jest Małgorzata Staśkowska.

Publiczność, która tłumnie zgromadziła się w teatrze wspólnie zaśpiewała i zatańczyła do piosenki „Tyle słońca w całym mieście”. Falę braw wywołały występy Asi Czajkowskiej-Zoń, Kamila Zabaryło, Karoliny Kołodziej, Magdaleny Lemańskiej, Julii Jedynak, Weroniki Staśkowskiej, Malwiny Tasarz, zespołu Świetlik, Warsztatu Terapii Zajeciowej Bratanki i Zespołu Kameralnego z X LO. Do łez rozbawił również kabaret „Pokolenia” z Lubicza Dolnego.

Akcję prowadziła prezenterka radiowa Agnieszka Chmielewska i muzyk Maciej Korzeniowski. Oprócz żartów prowadzących, zainteresowanie wzbudziła kreacja, stworzona przez toruńskiego projektanta Jarosława Kamińskiego, w jakiej wystąpiła prowadząca.

Najważniejszy był jednak cel

Wydarzenie zorganizowano z okazji świąt Wielkanocy dla samotnych seniorów i osób niepełnosprawnych. Właśnie z myślą o nich Robert Olkowski po raz trzeci zorganizował w Toruniu popularną już – w skrócie: „Iskrę Nadziei” W atmosferze świąt Wielkiej Nocy, przygotowano 114 paczek, które trafiły do potrzebujących.

Wydarzenie wsparli darczyńcy, którzy pomogli wypełnić paczki. W wypełnianiu paczek pomogli: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Torunia, Ośrodek Ekologiczny w Górznie, Hotel Daglezja w Przysieku, firma Kotły Grzewcze Beretta, Drukarnia Artis Poligrafia i Agencja Reklamowa Gall.