Teatr Buffo wystawi musical Metro na nowej hali w Toruniu

Musical będzie kolejnym punktem uroczystości otwarcia toruńskiej hali (fot. nadesłane)

Niepowtarzalne wydarzenie w Toruniu będzie miało miejsce już 27 września 2014r. Musical Metro wraz z Nataszą Urbańską, Januszem Józefowiczem, Januszem Stokłosą oraz z grupą ponad trzydziestu wokalistów, tancerzy i aktorów otworzy koncertowo halę sportowo-widowiskową w Toruniu. Bilety na to wydarzenie nabyć można nabyć w kilku punktach w naszym mieście oraz w internecie.

O musicalu Metro:

Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

„METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością … Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

Metro pozwoliło zaistnieć na polskiej scenie wielu sławnym dziś artystom, m.in. Edycie Górniak, Katarzynie Groniec i Robertowi Janowskiemu. W pierwszej obsadzie brali udział m.in. Magdalena Wójcik, Katarzyna Skrzynecka, Dariusz Kordek, Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko, Michał Milowicz.

Czas trwania przedstawienia (z przerwą) – 135 min

Musical METRO
27 września 2014 r. godz. 19.00
Hala sportowo-widowiskowa w Toruniu
Bilety w cenach 50 PLN, 60 PLN, 70 PLN, 80 PLN, 100 PLN, 120 PLN VIP do nabycia:
– Sklep Pamiątki przy Flisaku, Rynek Staromiejski 1, tel. (56) 621 04 22
– Biuro Podróży „ARRIVA” (Dworzec PKS), tel. (56) 655 47 47
– Media Markt
– EMPiK

libretto i teksty piosenek – AGATA i MARYNA MIKLASZEWSKIE
muzyka – JANUSZ STOKŁOSA
scenografia – JANUSZ SOSNOWSKI
dźwięk – JAROSŁAW REGULSKI, KRZYSZTOF JAROSZEWSKI
kostiumy – EWA KRAUZE i MAGDALENA MACIEJEWSKA
światło – MIECZYSŁAW KOZIOŁ
efekty laserowe – DANUTA BILIŃSKA
scenariusz, choreografia i reżyseria – JANUSZ JÓZEFOWICZ

plakat_Metro_nowy