Teatr Buffo zaprezentuje w Toruniu „Romea i Julię” w 3D!

Fot. Studio Buffo

W sierpniu w Toruniu artyści Studia Buffo po raz pierwszy zaprezentują wyjątkowy spektakl muzyczny „Romeo i Julia” w 3D na kurtynach wodnych. Wydarzenie odbędzie się w Fosie Zamkowej.

Juz 4 sierpnia będziemy świadkami unikatowego na skalę światową wydarzenia artystycznego. Romeo i Julia – pierwszy na świecie musical na wodzie 3D Live, prezentowany będzie na kurtynach wodnych. Innowacyjność spektaklu polega na przeniesieniu tradycyjnego widowiska musicalowego z teatru na estradową scenę, gdzie wirtualna scenografia wygenerowana przez projekcje 3D po raz pierwszy zrealizowana będzie na ekranach wodnych. – Nigdy czegoś takiego nie robiłem i nie wiem, czy ktoś na świecie to robił. Będzie to dla nas tak naprawdę eksperyment. W trakcie spektaklu odbywać się będzie projekcja na ekranie 3D, a dodatkowo przed tym ekranem umieścimy kurtyny wodne, na których też będą wyświetlane niezależne projekcje. Dzięki temu tworzą się nowe przestrzenie i nowe możliwości dla aktorów. Mamy nadzieję, że to artystyczne wyzwanie otworzy nam nowe szlaki w pracy – przyznaje Janusz Józefowicz, dyrektor artystyczny Studia Buffo.

Widzowie będą oglądać spektakl w specjalnych okularach. Za technologię wodną odpowiada firma Water Concept, znana torunianom z dokonań podczas festiwalu światła Bella Skyway. Materiały do projekcji 3D zostaną przygotowane przez firmę Platige Image.

Spektakl prezentowany będzie trzykrotnie (w piątek, sobotę i niedzielę): 4 sierpnia (premiera), 5 i 6 sierpnia 2017 r. na zakończenie XVIII Światowych Igrzysk Polonijnych, które odbędą się w Toruniu w dniach 29 lipca-6 sierpnia. Na rodaków goszczących w Toruniu czeka również specjalne muzyczne wydarzenie. -Zagram recital z nowymi muzykami, w nowych aranżacjach, będą to zarówno światowe hity jak i moja muzyka z przygotowywanej właśnie kolejnej płyty – zaprasza aktorka, wokalistka i tancerka, Natasza Urbańska.

Artyści teatru Studio Buffo gościli w Toruniu na specjalnej konferencji prasowej, podczas której zdradzili szczegóły sierpniowego widowiska. List intencyjny  w sprawie realizacji „Romeo i Julia” 3D Live podpisali prezydent Torunia Michał Zaleski oraz prezes zarządu teatru Studio Buffo, Janusz Stokłosa, który jest równocześnie kompozytorem muzyki do widowiska. – Premiera spektaklu odbędzie się 4 sierpnia, potem jeszcze musical dwukrotnie obejrzą torunianie oraz turyści, których w okresie letnim w naszym mieście przecież nie brakuje, a także uczestnicy Światowych Igrzysk Polonijnych z całego świata. Spektakl przygotowany przez wybitny zespół teatru Studio Buffo na pewno zrobi większe wrażenie na widzach i cieszę się, że artyści na scenerię „Romea i Julii” wybrali właśnie Toruń – mówi prezydent Michał Zaleski.

W spektaklu nie zabraknie Nataszy Urbańskiej, natomiast castingi na odtwórców ról tytułowych jeszcze trwają. Na premierę 4 sierpnia obowiązywać będą bezpłatne wejściówki, na 2 pozostałe spektakle bilety będą dostępne w sprzedaży.