Teatr Bum Bum Cyk zakończył sezon wielkim sukcesem

Teatr Bum Bum Cyk od września 2011 roku funkcjonuje w ramach innowacji pedagogicznej, opartej na autorskim programie wychowawczyni (fot. Teatr Bum Bum Cyk)

Wielkim sukcesem zwieńczył rok szkolny Teatr Bum Bum Cyk. Zdobył on I nagrodę na 13. Międzynarodowym Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Wigraszek” w Suwałkach, I nagrodę w  XXV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych HECA 2014 oraz Złotą Kurtynę na Wojewódzkim Forum Teatrów Szkolnych KURTYNA w Bydgoszczy.

W Suwałkach jurorzy pod przewodnictwem Dariusza Skibińskiego, obejrzeli kilkanaście przedstawień w wykonaniu zespołów z Polski, Białorusi i Słowacji. Pierwsze miejsce w kategorii dziecięcej przyznali Teatrowi Bum Bum Cyk za „Baśń o rycerzu bez konia”.

Baśń zachwyciła również jury w Płocku, które przyznało Teatrowi Bum Bum Cyk pierwsze miejsce w kategorii dziecięcej. Młodzi aktorzy na scenie zaprezentowali się jako jedna z 18 grup teatralnych.

Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy zorganizował Wojewódzkie Forum Teatrów Szkolnych KURTYNA. Na konkurs nadesłano 19 prezentacji teatrów szkolnych działających w województwie kujawsko – pomorskim. Komisja Artystyczna do finału zakwalifikowała 3 zespoły w kategorii gimnazja i 8 w kategorii szkoły podstawowe. Wybrane zespoły zaprezentowały się na scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Jury w składzie: Jakub Ulewicz, Agnieszka Bień, Katarzyna Lewandowska postanowiło przyznać Złotą Kurtynę toruńskiemu Teatrowi Bum Bum Cyk, który królował na bydgoskiej scenie. Nagrodę indywidualną otrzymała młoda aktorka ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Toruniu – Julia Dorożyńska.

Teatr Bum Bum Cyk od września 2011 roku funkcjonuje w ramach innowacji pedagogicznej, opartej na autorskim programie wychowawczyni. Aktorami są dzieci, których łączy miłość do teatru. Za cel teatr stawia sobie stworzenie jednego spektaklu w ciągu roku. Ponadto w ramach teatru klasowego powstają inscenizacje indywidualne- teatr jednego aktora. Klasę prowadzi Małgorzata Peplińska. Ona taż jest założycielem, reżyserem i organizatorem pracy artystycznej zespołu.