Teatr Muzyczny gości na festiwalu w Gruzji

(fot. nadesłane)

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny po raz kolejny pokaże swoją sztukę na zagranicznym festiwalu! Tym razem 6 lipca najnowszy spektakl „Hemar. Marchewka – próba generalizacji” zobaczą widzowie festiwalu teatralnego w gruzińskim Kutaisi.

W spektaklu muzycznym w reżyserii Bartka Wyszomirskiego główną rolę grają piosenki i teksty satyryczne Mariana Hemara. Spektakl swoją premierę miał 27 czerwca, a już 6 lipca pokazany zostanie na festiwalu w Gruzji. Historie inspirowane zapiskami Hemara układają się  w muzyczną opowieść o polityce i miłości.  Wszystkie utwory nie tylko opowiadają, ale też śpiewają i wykonują instrumentalnie aktorzy Teatru Muzycznego: Michał Chorosiński, Jeremiasz Gzyl, Karolina Michalik i Paulina Grochowska.

  • Bardzo się cieszymy, że nasz spektakl możemy pokazać poza granicami Polski. To doskonała promocja nie tylko dla naszego teatru, ale polskiej kultury w ogóle. Mam nadzieję, że zostaniemy dobrze przyjęci przez festiwalową publiczność – mówi Anna Wołek, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego.

Teatralne tradycje regionu Imereti są znane od najdawniejszych czasów. Jest to ojczyzna wybitnych artystów, z których wielu znalazło się wśród najbardziej znanych twórców świata. W regionach takich jak Ushangi Chkheidze, Lado Meskhishvili, Sergo Zakariadze, czy Veriko Anjaparidze działają również liczne interesujące grupy teatralne, producenci, aktorzy, scenografowie, choreografowie i muzycy, którzy mają nie tylko odważne pomysły, ale też wolę ich realizacji. Festiwal teatralny regionu Imereti jest twórczą walką, festiwalem pełnym alternatywnych przedstawień, idei, postaci, prezentów oraz zaproszeń. Co więcej pozwala na odkrywanie największych talentów aktorskich i ich wynagradzanie. Uczestnikami festiwalu są teatry z miast leżących w regionie Imereti, takich jak: Kutaisi, Zestaphon, Chiatura, Tskaltubo, Khoni, Samtredia, Vani, Bagdati, Kharagauli, Sachkhere, Terjola, Tkibuli. Tegoroczna edycja trwa od 20 czerwca do 7 lipca. Dzięki inicjatywie gubernatora regionu do uczestnictwa w festiwalu został zaproszony także Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny  oraz teatry uchodźców z Osetii i Abchazji. Jury festiwalu składa się z krytyków teatralnych na poziomie międzynarodowym. Uczestnicy Festiwalu zostaną nagrodzeni w dwunastu kategoriach.

 

Wyjazd do Gruzji to kolejny zagraniczny występ Teatru Muzycznego – w listopadzie spektakl „Siostry Parry” zaprezentowany został na festiwalu teatralnym w Wiedniu.