Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza do tańca

Premiera spektaklu odbędzie się 25 listopada (fot. nadesłane)

Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na spektakl „Walc kameralny, czyli Pan Wasowski mniej znany” w reżyserii Jacka Bończyka. Premiera odbędzie się w piątek, 25 listopada o godzinie 19.00.

Najnowsza premiera Teatru Muzycznego to wieczór z piosenkami niekwestionowanego geniusza melodii – zapowiada Anna Jasińska z Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu. – Jerzy Wasowski, kojarzony przede wszystkim z Kabaretem Starszych Panów, w swojej bogatej twórczości napisał wiele kompozycji, które miały szansę zaistnieć tylko przez moment. Utwory te były pisane dla wielkich dam polskiej piosenki i teatru (m.in. Ireny Santor, Violetty Villas, Sławy Przybylskiej, czy Kaliny Jędrusik), na potrzeby audycji radiowej, spektaklu czy recitalu. Od tego czasu piosenki te czekały na ponowne odkrycie i szansę, by tchnąć w nie nowe życie.

Usłyszymy je w spektaklu muzycznym Walc kameralny, czyli Pan Wasowski mniej znany w wykonaniu aktorki i piosenkarki, Klementyny Umer. Na scenie towarzyszą jej Fabian Włodarek (piano i akordeon) oraz Wojciech Pulcyn (kontrabas). W roli Narratora, umilającego czas swą wiedzą, erudycją i niewątpliwym, choć specyficznym poczuciem humoru, wystąpi syn artysty, Grzegorz Wasowski – współautor scenariusza.

Reżyserem spektaklu jest Jacek Bończyk, znany także jako aktor teatralny, autor tekstów, wokalista i gitarzysta formacji rockowej Bończyk/Krzywański. Bończyk przyznaje, że do powstania spektaklu przyczyniło się kilka czynników.

– W moim życiu zdarzają się czasem dobre zbiegi okoliczności – zaznacza reżyser. – Pomysł na ten spektakl, miła znajomość z Moniką i Grzegorzem Wasowskimi, poszukiwanie wymarzonego repertuaru dla Klementyny Umer oraz spotkanie z Bogdanem Hołownią, kompletnie „zakręconego“ na punkcie nut Pana Jerzego i który zasiał we mnie chęć zrealizowania kameralnego spektaklu – to właśnie taki niesamowity splot zdarzeń. Mam niewątpliwą przyjemność zaproszenia toruńskiej publiczności na wieczór z piosenką najwyższej próby.

Premiera spektaklu odbędzie się 25 listopada o g. 19:00. Spektakl będzie można obejrzeć także 26 listopada o g. 19:00.

Reżyseria: Jacek Bończyk
Scenariusz: Monika i Grzegorz Wasowscy
Muzyka: Jerzy Wasowski
Kierownictwo muzyczne i aranżacje: Fabian Włodarek

Scenografia: Wojciech Stefaniak
Wykonawcy: Klementyna Umer, Grzegorz Wasowski, Fabian Włodarek, Wojciech Pulcyn

wasowski_eplakat-copy