Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na promocyjne spektakle – „Siostry Parry” i „Rosnę”

"Rosnę" to opowieść o dzieciach i opiekuńczych aniołach, które dbają o to żeby maluchy były bezpieczne i szczęśliwe (dot. Teatr Muzyczny Toruń)

Noc Muzeów w Teatrze Muzycznym w Toruniu trwa cały weekend! W związku ze zbliżającym się nocnym zwiedzaniem Pałacu Dąmbskich obniżone zostały ceny biletów także na weekendowe spektakle, które odbywają się w ciągu dnia.

– „Siostry Parry” – 15 maja 2015r.  o g. 19:00 w cenie 20 zł za bilet

–  „Rosnę” – 16 i 17 maja 2015 r. g. 11:00 w pakiecie opiekun z dzieckiem za 20 zł (kolejny bilet dla dziecka – 10 zł, kolejny bilet dla opiekuna – 15 zł).

 

„Siostry Parry” to premierowa produkcja Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego.

Wzruszająca historia dwóch żydowskich sióstr Pegelman, które wiedzione marzeniami o lepszym życiu, wyruszyły z małego galicyjskiego miasteczka wprost do Nowego Jorku. W Ameryce siostry, już pod nazwiskiem Parry, szybko przekonują się, że codzienność nie ma nic wspólnego z rajem. Szalone lata 20-te ubiegłego wieku, zderzenie wyobrażeń z rzeczywistością, życie emigranta – to wszystko składa się na jazzująco – swingującą muzyczną opowieść o marzeniach, miłości, przyjaźni i tęsknocie. Świetna oprawa muzyczna (m.in. tradycyjne pieśni żydowskie i numery musicalowe, śpiewane w języku polskim, jidysz, angielskim i niemieckim) i doskonała gra aktorska to prawie dwugodzinne spotkanie z musicalem!

Czas trwania: 120 min. (z 15 min. przerwą)

 

„Rosnę” jest pierwszą produkcją Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu przeznaczoną dla najmłodszych widzów, w wieku od 1 do 6 roku życia.

To opowieść o dzieciach i opiekuńczych aniołach, które dbają o to żeby maluchy były bezpieczne i szczęśliwe. Jednym z takich brzdąców jest mała Ola, która „rośnie” na oczach publiczności. Bajka muzyczna w reżyserii Maroli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego to produkcja nietypowa. Ze sceny nie pada ani jedno słowo. Aktorzy docierają do małych widzów poprzez gest, mimikę i ruch sceniczny. Spektakl, dzięki rozbudowanej warstwie muzycznej i plastycznej kształtuje młodego odbiorcę, uwrażliwiając go na sztukę od najmłodszych lat. Do potrzeb maluchów przystosowana została także scenografia. Zamiast na krzesłach, widzowie siedzą na miękkich poduszkach, na wyłożonej wykładziną podłodze. Scena znajduje się na tym samym poziomie co widownia. W trakcie spektaklu nie gaśnie światło, tak by dzieci czuły się bezpiecznie.

Pełna humoru opowieść, zachwycająca scenografia, ciekawe kostiumy i piękne lalki. Wszystko to składa się na niezwykłe przedstawienie! „Rosnę” wywołuje pozytywne emocje nie tylko u najmłodszych!

Czas trwania: 35 min.