Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na sierpniowe wydarzenia

Muzyczny sierpień w Teatrze zakończy spotkanie z jazzem (fot. nadesłane)

Druga połowa wakacji w Teatrze Muzycznym w Toruniu zapowiada się równie interesująca, jak pierwsza. Poza kontynuowanymi  seansami letniego kina w sierpniu Teatr zaprasza na wydarzenia muzyczne.

Ciao Ciao Bambina  to nie tylko słowa jednego z wielkich przebojów, ale też  tytuł spektaklu o losach Marino Mariniego, który na scenie Teatru Muzycznego zobaczymy 15 sierpnia o g. 19:00. Włoski piosenkarz i kompozytor, niezwykle popularny w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku, serca Polaków zdobył za sprawą piosenki Nie płacz, kiedy odjadę. W rolę artysty wciela się Nicola Palladini – ambasador włoskiej piosenki w Polsce. Na scenie towarzyszy mu duet muzyków: Dominik Dudzik (kontrabas/piano) i Piotr Bogutyn (gitary). Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc widzów przez trzy dekady XX wieku. Wraz z nim poznają klimat nowojorskiej Małej Italii, odwiedzają kabarety Neapolu i Rzymu. Są świadkami wielkiego sukcesu artysty nad Sekwaną, a także polskiego rozdziału w karierze Mariniego. Tło dla spektaklu stanowią widowiskowe videoprojekcje, wprowadzające w klimat i atmosferę minionych lat. Usłyszymy także niezapomniane melodie jak m.in. Marina, Volare, Tu vuo fa l’americano i wiele innych.

W sierpniu, w niemal dokładną rocznicę pierwszego występu, do Torunia wraca pieśniarz i poeta Leszek Długosz. Recital artysty, jednego z czołowych współtwórców złotego okresu Piwnicy pod Baranami, odbędzie się 22 sierpnia o g. 19:00. Podczas recitalu Długosz w akompaniamencie pianina wykona swoje najsłynniejsze utwory. Usłyszymy m. in. Dzień w kolorze śliwkowym, Nie ma nas, Także i Ty i wiele innych niezapomnianych przebojów. Piosenki przeplatać będą zabawne anegdoty i historyjki z życia artysty, połączone z odczytem jego wierszy.

Muzyczny sierpień w Teatrze zakończy spotkanie z jazzem. W ramach cyklu Jazz w Pałacu 29 sierpnia o g. 19:00 zagra zespół Krzysztof Ścierański New Quartet. Krzysztof Ścierański popularność zdobył jako basista jazz-rockowego zespołu Laboratorium (koncert grupy w Teatrze Muzycznym 22.10.2015 r.), z którym nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów, także za granicą, m.in. na festiwalach w Hiszpanii i w Indiach. W formacji New Quartet na scenie partnerują mu wybitni muzycy: Zbigniew Jakubek (piano), Michał Kobojek (saksofon) oraz Przemysław Kuczyński (perkusja).

Bilety na spektakl Ciao ciao bambina w cenie 35 zł normalny i 30 zł ulgowy, na pozostałe wydarzenia w cenie 30 zł do nabycia w Biurze Obsługi Widza.