Teatr Muzyczny zaprasza na styczniowe spektakle

Poza nową produkcją widzowie będą mogli przypomnieć sobie wcześniejsze spektakle Teatru Muzycznego (fot. nadesłane)

Teatr Muzyczny w Toruniu Nowy Rok świętuje kolejną premierą. Styczeń to także powrót do starych tytułów, które w minionym roku cieszyły się wielką popularnością.

„Gatunek żeński” Joanny Murray-Smith to pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji komedia napisana z kobiecej perspektywy, która w dowcipny, i jednocześnie inteligentny sposób, ośmiesza wojujący feminizm. Prapremiera polska odbędzie się 15 stycznia o g. 19:00.  Reżyserem spektaklu jest Bartłomiej Wyszomirski, który rok wcześniej pracował przy musicalu „Machiavelli”.

– Na scenie pojawią się aktorzy znani z innych produkcji Teatru: Dominika Figurska, Karolina Michalik i Agnieszka Płoszajska – informuje Anna Jasińska z Działu Promocji Teatru. – A także panowie: Dariusz Bereski, Michał Chorosiński i Jeremiasz Gzyl. Akcja sztuki dzieje się w eleganckim, wiejskim domu pisarki Margot Mason, autorki bestsellerów dla kobiet. Margot odwiedza jej wielbicielka – studentka Molly, której zamiary są jednak inne niż mogłoby się wydawać. Gatunek żeński grany będzie jeszcze 16 stycznia (g. 20:00) i 17 stycznia (g. 18:00).

Poza nową produkcją widzowie będą mogli przypomnieć sobie wcześniejsze spektakle Teatru Muzycznego. Monodram muzyczny „Bar pod zdechłym psem” (10.01.16 g. 18:00) z Dariuszem Bereskim w roli głównej to opowieść o walce poety z własnymi słabościami, w tym z niszczącą go chorobą alkoholową. W musicalu „Machiavelli” (26.01.2016 g. 19:00) tytułowy bohater odegra się na swoim wrogu, doktorze prawa Calfuccim, a utalentowane siostry Pegelman z „Sióstr Parry” (30.01.16 g. 19:00) przekonają się, że życie emigranta ma niewiele wspólnego z ich wyobrażeniami.

W styczniu swoją premierę w siedzibie Teatru przy ul. Żeglarskiej 8 będzie miał też spektakl „Czterech Wieszczów” – efekt warsztatów teatralnych słuchaczy Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Warsztaty prowadził związany z Teatrem Muzycznym Damian Droszcz. Jest on także reżyserem spektaklu – groteski opartej na wierszu Mariana Hemara Piosenka Maryli.

– Już 19 i 20 stycznia czekają nas ostatnie w tym sezonie przygody Maurycego i jego kolędników – dodaje przedstawicielka Teatru. – A dla wszystkich Babć i Dziadków 22 stycznia o g. 19:00 koncert zagrają toruńscy artyści – Joanna Czajkowska-Zoń i Igor Nowicki. Usłyszymy niezapomniane przeboje sprzed lat, przeplatane historiami o ich twórcach i wykonawcach.

Więcej informacji na stronie www.teatrmuzyczny.torun.pl oraz pod numerem telefonu 512 982 813.