TEDx Toruń. Tym razem jego uczestnicy porozmawiają o potrzebie zmiany

Agnieszka Kaluga, blogerka i publicystka, w trakcie zeszłorocznej edycji TEDx Toruń (fot. Łukasz Piecyk)

Długo wyczekiwana, druga edycja TEDx Toruń odbędzie się 12 grudnia. Motywem przewodnim konferencji w tym roku jest hasło #NeedForChange.

Na scenie ponownie wystąpi 9 prelegentów, którzy tym razem poruszać się będą w dwóch głównych obszarach tematycznych blisko związanych z motywem przewodnim – #NeedForChange, czyli Potrzeba Zmiany.

– Uznaliśmy to za szalenie interesujący, a przy tym możliwy do poruszenia od wielu stron temat – mówi Artur Jabłoński, współorganizator. – Jeden z prelegentów, Kamil Kozieł będzie na przykład mówił o zmianach w sensie społecznym, jak pewne idee i sposób ich komunikowania wpływają na bieg wydarzeń historycznych. Z kolei inni odniosą się bardziej do osobistego wymiaru zmiany – wśród nich na przykład Robert Rient, pisarz, autor głośnej książki „Świadek”.

TEDx to znany na całym świecie cykl konferencji, odbywających się na amerykańskiej licencji. To fenomen społeczny, który przyciąga ludzi z całego globu i każe słuchać o odkryciach naukowych, inspirujących historiach czy technologiach. Na scenie TEDx występowali mówcy tacy jak Bill Gates czy… Bono.

Co podkreślają jednak organizatorzy, każdy TEDx jest inny. Motyw przewodni oraz zespół organizacyjny ma wpływ na jego ostateczny kształt i tworzy wybrany przez siebie klimat wydarzenia. Toruńska odsłona od pierwszej edycji porusza ambitne, trudne tematy, ale pozostaje wierna korzeniom.

– „T” w TEDx pochodzi od „Technology”, dlatego zaprosiliśmy również osoby, które poruszą zagadnienie zmiany w kontekście technologicznym – mówi Łukasz Ozimek, jeden z organizatorów. – Jak nowe technologie zmieniają nasze życie? Opowiedzą o tym, między innymi, profesor Włodzisław Duch z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika czy Sławomir Łuczywek z Migam.pl, dzięki którym ludzie niedosłyszący mogą komunikować się z innymi w komfortowy sposób. To dla nas bardzo ważny aspekt wydarzenia i jego „idei wartych rozpowszechniania”.

Inni mówcy, którzy pojawią się na scenie podczas tegorocznej edycji TEDx Toruń to, między innymi, Jarosław Kuźniar (znany dziennikarz) Joanna Malinowska-Parzydło z Personal Brand Institute czy Konrad Kruczkowski, laureat nagrody na Blog Roku.

TEDx Toruń 2015 pod hasłem #NeedForChange (Potrzeba Zmiany) odbędzie się w 12 grudnia w Teatrze imienia Wilama Horzycy. Bilety do nabycia od 18 listopada. W ubiegłym roku rozeszły się w 5 godzin od momentu rozpoczęcia sprzedaży. Można je kupić na stronie www.tedxtorun.com.