Tofifest 2014: Szaflarska, Olbrychski i Hoffman odbiorą honorowe „Złote Anioły”

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest potrwa od 18 do 26 października

Danuta Szaflarska, Daniel Olbrychski oraz Jerzy Hoffman i Bogdan Slama odbiorą w tym roku w Toruniu specjalne, honorowe „Złote Anioły” Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, który za dwa tygodnie rozpocznie się w Toruniu.

– Szaflarska i Hoffman honorowe »Złote Anioły« otrzymają za całokształt twórczości, a Olbrychski za niepokorność twórczą – poinformowała dzisiaj dyrektor festiwalu Katarzyna Jaworska. – Z kolei czeski reżyser Bohdan Slama odbierze nagrodę za swój wkład w rozwój kina europejskiego.

Podczas 12. edycji Tofifest, oprócz nagród specjalnych rozdane zostaną regulaminowe „Złote Anioły” w konkursie podzielonym na cztery pasma tematyczne: „On Air”, „Shortcut”, „From Poland” i „Lokalizacje”.

W trzech składach jurorskich zasiądą między innymi: dyrektor Sofia International Film Festival Stefan Kitanov, reżyserzy Tomasz Wasilewski i Robert Wichrowski oraz aktorzy: Olga Bołądź, Marcin Kowalczyk i Agata Trzebuchowska.

Tegorocznej edycji Tofifest po raz pierwszy towarzyszyć będzie festiwal „Audiowizje”, w ramach którego zaplanowano dwa konkursy muzyczno-filmowe.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest potrwa od 18 do 26 października.

tofifest-2014-poster-a3-150dpi-comp