Tofifest 2016: mamy program wydarzenia

Tofifest 2016 odbędzie się w dniach 15-23 października w Toruniu (fot. Łukasz Piecyk)

Film ponownie zawładnie Toruniem! Wszystko za sprawą rozpoczynającego się w sobotę, 15 października, XIV edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest 2016. Motywem przewodnim tegorocznego święta będzie dyskusja o walce o godność człowieka. Do tematu nawiązywać będzie film Ridley’a Scotta „Thelma i Louise”.

Festiwal od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością – zarówno wśród miłośników kina, jak i przybywających do Torunia gwiazd. W tym roku gościć będziemy znanych i wybitnych polskich aktorów – Andrzeja Seweryna, który odbierze Złotego Anioła za całokształt twórczości oraz Marka Kondrata, który odbierze z rąk organizatorów Złotego Anioła za niepokorność twórczą. Podczas spotkań towarzyszących Tofifest, widzowie będą mogli także porozmawiać z takimi twórcami, jak Wojciech Smarzowski, Małgorzata Kożuchowska czy Eryk Lubos.

Inauguracja XIV edycji Tofifestu odbędzie się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Podczas koncertu otwierającego Festiwal, na scenie pojawi się mistrz świata DJ-ów Steve Nash oraz jego Film Orchestra. Towarzyszyć im będzie Natalia Nykiel oraz Tomasz Organek. W ten dzień torunianie będą mogli posłuchać filmowych klasyków m.in. Johna Williamsa czy Ennio Morricone.

Festiwal to także wydarzenia skierowane do miłośników kina praktycznego – w dniach 15-16 października oraz 22-23 października, odbędą się kreatywne warsztaty filmowe, w których udział wezmą toruńscy aktorzy – Dominika Miękus oraz Radosław Smużny. Wszystko poprowadzą animatorzy z Domu Kultury na Bydgoskim Przedmieściu oraz Kulturhauz. Efektem finalnym warsztatów będzie stworzony z ich uczestnikami film krótkometrażowy, który swoją uroczystą premierę będzie miał w grudniu br.

Wstęp na blok warsztatowy jest wolny, natomiast obowiązują zapisy pod adresem mejlowym: sztukacieszuka@gmail.com.

Bilety na seanse filmowe związane z Tofifestem będzie można nabywać od 18 października w kasach wskazanych kin. Szczegóły dostępne są na stronie www.tofifest.pl.

Zobaczcie program wydarzenia:

tofifest_2016_program-1